Reklama

Automoto

Klasa T wjeżdża na rynek – start sprzedaży nowego małego vana Mercedes-Benz

Materiał Partnera
Dodano: 12.05.2022
63227_2022-04-03-image-22c0092-080_edited-resizer-750
Share
Udostępnij
2 maja rozpoczęła się sprzedaż nowego pojazdu w portfolio Mercedes-Benz Vans – Klasy T, małego vana przeznaczonego dla rodzin oraz entuzjastów aktywnego spędzania czasu wolnego. Będzie można go kupić już od 120 048 zł brutto

Już od poniedziałku 2 maja, w niespełna tydzień po oficjalnej premierze modelu na platformie Mercedes me, można zamawiać nowego małego vana Mercedes-Benz: Klasę T. Ten niewielkich rozmiarów zewnętrznych, ale oferujący wiele przestrzeni w środku pojazd do użytku prywatnego debiutuje na rynku w czterech wariantach silnika: dwóch wysokoprężnych i dwóch benzynowych. 

W zależności od wyboru wersji, za najmłodszego członka rodziny Mercedes-Benz Vans trzeba będzie zapłacić od 120 048 zł brutto za model T 160 z silnikiem benzynowym o mocy 75kW/102 KM, do 131 487 zł brutto za wariant z silnikiem diesla T 180d o mocy 85kW/116 KM. Model T 180 z mocniejszą jednostką benzynową (96 kW/131 KM) kosztuje od 124 722 zł brutto, a Klasa T w opcji T 160d i silnikiem o mocy 70 kW/95 KM – 126 813 zł brutto. Powyższe ceny dotyczą modeli w wersji standardowej.

Samochód będzie dostępny w salonach w wakacje – w sam raz, by przetestować możliwości, które oferuje, jeśli chodzi o komfort i funkcjonalność wykorzystania przestrzeni na wszelkie potrzebne bagaże dla kilkuosobowej rodziny lub akcesoria pasjonatów aktywnej rekreacji.

Nowa Klasa T powstała z myślą o takich właśnie zastosowaniach – bez problemu i wygodnie pomieści na fotelikach trójkę dzieci, a dzięki takim praktycznym rozwiązaniom, jak składana na płasko tylna kanapa czy zintegrowane relingi dachowe (opcja) także dużą ilość sprzętu sportowego lub rekreacyjnego. W dodatku wnętrze jest niezwykle łatwo dostępne dzięki przesuwnym drzwiom bocznym po obu stronach oraz wyjątkowo niskiemu progowi załadunkowemu z tyłu – na poziomie 56 cm. Dla entuzjastów niczym nieskrępowanej swobody podczas wakacyjnych wojaży z pewnością liczyć się będzie również to, że Klasa T oferuje ładowność hamowanej przyczepy do 1500 kilogramów, co umożliwia jej holowanie przyczep kempingowych i łodzi.  
 

Przy tym wszystkim pojazd oferuje ekskluzywny design, komfort, bezpieczeństwo i łączność na poziomie premium znanym z samochodów osobowych Mercedes-Benz. Na pokładzie zgrabnego, obdarzonego przez designerów muskularną, ale lekką sylwetką vana, znalazł się np. topowy system multimedialny MBUX wraz z asystentem głosowym „Hej Mercedes”. O bezpieczeństwo w standardzie dba siedem poduszek powietrznych, w tym centralna między fotelem kierowcy i pasażera z przodu. Klasa T została również bogato wyposażona w systemy asystujące i bezpieczeństwa, a o przyjemne wrażenia z jazdy tym małym vanem premium dba starannie zestrojone zawieszenie typowe dla marki.
 

Klasa T dostępna jest w dwóch wariantach wyposażenia opcjonalnego Style i Progressive, które pozwalają dopasować jej wygląd i możliwości do indywidualnych potrzeb, a także w 10 kolorach lakieru, w tym dostępnej wyłącznie dla tego modelu czerwieni rubelitu metalik. Obecnie oferowana wersja przy wymiarach 4498 mm długości, 1859 mm szerokości i 1811 mm wysokości, oferuje pięć miejsc. Wkrótce pojawi się też wariant z długim rozstawem osi, z maksymalnie siedmioma siedzeniami.

Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online 

Foto: Mercedes Benz Polska
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy