Reklama

Automoto

Mercedes-Benz Vans – Pełna moc elektrycznego napędu

Materiał Partnera
Dodano: 14.04.2022
62521_img_6333-resizer-750
Share
Udostępnij
Zrównoważona mobilność ma coraz większy wpływ na decyzje zakupowe i codzienne zachowania klientów biznesowych i prywatnych użytkujących samochody. Mercedes-Benz jest przekonany o ekologicznych i ekonomicznych zaletach pojazdów dostawczych z napędem elektrycznym. Dlatego mocno zaznaczył swoje dążenie do przywództwa w dziedzinie elektromobilności w nowej strategii i systematycznie elektryfikuje całą swoją gamę modeli. 

Mercedes-Benz Vans koncentruje się na niezawodności, jakości i optymalnym całkowitym koszcie posiadania (TCO). Producenci nadwozi i klienci mogą już wybierać spośród czterech samochodów dostawczych z napędem akumulatorowym. Są to: eVito furgon, eSprinter i eVito Tourer (łączne zużycie energii: 27,8 kWh / 100 km; łączna emisja CO2: 0 g / km) oraz EQV (zużycie energii w cyklu mieszanym: 28,2 kWh / 100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g / km). W bieżącym roku ma do nich dołączyć nowy Citan z napędem elektrycznym, poszerzając elektryczne portfolio Mercedesa-Benz Vans o segment małych samochodów dostawczych.
 

Samochody dostawcze Mercedes-Benz stanowią niezawodną i elastyczną podstawę rozwiązań branżowych dla wyspecjalizowanych firm oraz producentów nadwozi. eVito z chłodnią, eVito Tourer do przewozu osób, eSprinter dla firm kurierskich czy w wersji Pharma jako transportowa karetka. Wymagania dotyczące nadwozi i wyposażenia są tak zróżnicowane, jak branże, w których się ich używa, a Mercedes-Benz Vans wydaje się idealnie do nich dopasowywać.

Rok 2021 zdecydowanie dowiódł skuteczności dotychczasowych działań i konsekwentnie realizowanej strategii elektryfikacji pełnej gamy pojazdów dostawczych z gwiazdą. Modele eVito, eVito Tourer, EQV oraz eSprinter zapewniły firmie drugą lokatę na rynku elektrycznych samochodów dostawczych w Polsce.
 

Od 12 lipca 2021 roku duże rodziny mogą w programie „Mój elektryk” nabyć dwa elektryczne modele vanów Mercedes-Benz: EQV i eVito Tourer, z dopłatami sięgającymi aż do 27 tys. złotych. Od listopada 2021 wprowadzono w tym programie także dotacje dla firm z możliwością finansowania zakupu poprzez leasing, co jest dodatkowym impulsem zwiększającym zainteresowanie elektrycznymi pojazdami dostawczymi Mercedes-Benz. 
 

Pod koniec 2021 roku Mercedes-Benz wprowadził na polski rynek nową generację najmniejszego w rodzinie pojazdów dostawczych z gwiazdą – Citana. Debiut tego kompaktowego z zewnątrz, ale przestronnego i funkcjonalnego modelu dopełnia portfolio koncernu, zapewniając klientom kompletną ofertę i możliwość wyboru samochodu dopasowanego dokładnie do potrzeb. Kolejnym krokiem, zgodnie ze strategią Mercedes-Benz Vans, będzie zapewne pojawienie się w tym roku na rynku eCitana.
 

Mercedes-Benz Vans dąży do zwiększenia lojalności klientów i optymalnego spełniania ich wymagań. Różne kombinacje akumulatorów oraz zabudowy specjalistyczne, dostosowane praktycznie dla każdej branży, umożliwiają klientom skonfigurowanie pojazdu tak, aby odpowiadał on charakterowi ich pracy i przynosił korzyści ekonomiczne w zakresie minimalizacji kosztów eksploatacji oraz ekologiczności.

Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online 

Foto: Mercedes Benz Polska
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy