Reklama

Automoto

Dealer Citroena Fix Forum Lider – liderem sprzedaży flotowej

Artykuł sponsorowany
Dodano: 09.12.2021
58394_panstwowe_gospodarstwo_wodne-wody_polskie_citroen_berlingo_van_5_miejsc-resizer-750
Share
Udostępnij
Ponad 140 samochodów w niespełna cztery miesiące dostarczyła Wodom Polskim spółka Fix Forum Lider, autoryzowany dealer marki Citroën. Firma, posiadająca salony w Lublinie, Rzeszowie i Kielcach, wyspecjalizowała się w zamówieniach flotowych i cieszy się opinią solidnego partnera. Rocznie dostarcza po kilkaset aut do spółek prywatnych i państwowych.

Spółka Fix Forum Lider, autoryzowany dealer marki Citroën, na rynek samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony wkroczyła w 1997 roku. Początkowo salony ASO funkcjonowały w Lublinie i Kielcach, po czym w 2018 roku dołączył do nich również Rzeszów.
 
 
W ostatnich latach specjalnością firmy stały się duże dostawy flotowe. To liczące nawet po kilkaset aut kontrakty m.in. dla dużych spółek Skarbu Państwa. Przykładowo, dostawa niemal 200 Citroenów spółce PGE,  realizacja dwuletniego kontraktu z Totalizatorem Sportowym gdzie zostało przekazane w sumie 350 samochodów osobowych i osobowo-dostawczych – Citroen Berlingo i Spacetourer.
 
Fix Forum Lider Sp. z o.o. dostarczała znaczne ilości aut również dla PKP, Straży Granicznej, czy PSG. Wśród tegorocznych sukcesów jest natomiast umowa zawarta z Państwowym Gospodarstwem Wodnym – Wody Polskie. Sfinalizowany w sierpniu br. kontrakt obejmował sprzedaż 144 samochodów.
 

– Dzięki wygraniu przetargu, Wodom Polskim dostarczyliśmy 27 sztuk modelu Citroën Berlingo VAN XL w wersji Club, ze 130-konnymi turbodoładowanymi silnikami, oraz 117 sztuk modelu Citroën Berlingo VAN XL w 5-miejscowej wersji Control z homologacją ciężarową – wymienia Rafał Pluta, specjalista ds. sprzedaży flotowej Citroen w Fix Forum Lider.  

– Umowy zostały podpisane pod koniec kwietnia 2021 roku i już w maju zrealizowaliśmy pierwszą część zamówienia, przekazując 27 vanów. Wydanie drugiej partii nastąpiło w sierpniu.    

Jak zapewnia Marcin Bocian, specjalista ds. floty samochodowej w Wodach Polskich, transakcja przebiegła sprawnie. – Przetarg ogłosiliśmy pod koniec listopada 2020 roku. Obejmował pięć części. W dwóch z nich – na combi vany 2-osobowe i combi vany 5-osobowe – oferta Citroëna okazała się najkorzystniejsza, zdobyła najwięcej punktów i w kwietniu podpisaliśmy umowy z Fix Forum Lider. Pierwszą dostawę 27 aut mieliśmy zapewnioną w ciągu półtora miesiąca od podpisania umowy. Drugie zamówienie, na 117 samochodów, wykonawca zobowiązał się zrealizować do czterech miesięcy i terminu dotrzymał. W połowie sierpnia wydał samochody do Wód Polskich. Obsługę oceniamy bardzo dobrze – mówi Marcin Bocian i wyjaśnia, że zgodnie z procedurą postępowania przetargowego, możliwość odebrania samochodów wykonawca musiał zgłosić 14 dni wcześniej.  Wody Polskie stwierdziły zgodność z SIWZ wszystkich wyprodukowanych samochodów , oraz przygotowane dokumenty – na podstawie których Wody Polskie zgłosiły pojazdy do rejestracji w Wydziale Komunikacji. Dopiero wtedy- po montażu tablic rejestracyjnych  przedstawiciel Citroëna mógł przygotować samochody do odbioru końcowego , a Wody Polskie – protokół ostateczny stwierdzający zgodności wykonania zamówienia i na tej podstawie dokonać płatności. 

 
Na każdym etapie realizacji umowy kontakt z firmą Fix Forum Lider był bardzo dobry, a samochody zostały profesjonalnie przygotowane do wydania i trafiły do wszystkich jednostek Wód Polskich w kraju. Z naszej strony ten proces podzieliliśmy na trzy dni. Wykonawca czynnie uczestniczył przy wydziale, pomagał, służył radą. Oceniamy transakcję bardzo dobrze.

– Wyspecjalizowaliśmy się w realizacji dużych zamówień flotowych, składanych w drodze zamówień publicznych – stwierdza Rafał Pluta. – Kwestią decydującą o naszym udziale w przetargu jest oczywiście specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ ), na podstawie której trzeba przygotować konkretną ofertę. To wymaga od nas dogłębnej analizy całej dokumentacji, by spełnić warunki prawne, formalne i techniczne, odpowiednio skonfigurować samochody pod względem wyposażenia i silnika, ewentualnie wykonać specjalistyczne zabudowy. Nasze doświadczenie pozwala nam optymalnie dobierać wersje i warianty samochodów, oraz podwykonawców, z którymi przygotowujemy specjalistyczną zabudowę pojazdów. To pozwala nam składać konkurencyjne oferty. Są one przygotowane starannie również od strony formalno-prawnej i dzięki temu zawsze w 100-procentach zgodne z wymaganiami zamawiającego.

Ponieważ Fix Forum Lider już od kilku lat realizuje duże zamówienia flotowe, posiada referencje od kontrahentów, którym już samochody dostarczył, co także ma znaczenie, ponieważ w zamówieniach publicznych często wymagane jest przedstawienie poprzednich dostaw na poparcie wiedzy i doświadczenia. Zamawiający chce wiedzieć, czy zostały wykonane należycie i w terminie. – Tu mamy się czym pochwalić – zapewnia Rafał Pluta. – Nasze rekomendacje pochodzą od wielu firm, także tych, które obsługujemy poza obszarem zamówień publicznych.     

Umiejętność dostawy dużych ilości samochodów osobowych w stosunkowo krótkim czasie, zgodnie z wymaganiami zamawiającego, sprawia, że do Fix Forum Lider trafiają także duże firmy z rynku prywatnego. Takim przykładem na rynku podkarpackim jest np. współpraca z marką Greinplast, znanym producentem chemii budowlanej, który z salonu w Rzeszowie odebrał niedawno kilkadziesiąt Citroenów Berlingo vanów w wersji Worker i odbiera kolejne. 
 

– Współpracujemy również z wypożyczalnią samochodów SIXT, której w tym roku dostarczamy 130 citroenów – uzupełnia Rafał Pluta .  Z racji tego, że mamy doświadczenie w realizacji dużych flot samochodowych, posiadamy wiedzę i doświadczenie, jak w krótkim czasie przygotować tak dużą liczbę samochodów i dostarczyć w terminie. Oprócz sprzedaży samochodów stricte osobowych, zajmujemy się także zabudowami specjalistycznymi. Mamy sprawdzone różne rozwiązania na wielu rodzajach samochodów. Od wywrotek po zabudowy warsztatowe. Potencjał naszej spółki wynikający z realizacji dotychczasowych zamówień powoduje, że jesteśmy w stanie zapewnić klientowi terminową i sprawną dostawę samochodów takich, jakich potrzebuje. Tej dyscypliny nauczyły nas zamówienia publiczne, które często są obwarowane karami umownymi, więc robimy wszystko, aby dotrzymać terminu. 

Na koniec warto dodać, że marka Citroën weszła również do świata samochodów elektrycznych i spółka Fix Forum Lider Sp. z o.o. już podpisała pierwsze zamówienie na dostarczenie  Citroënów e-Berlingo w specyfikacji 100-procentowo elektrycznej dla jednego z ministerstw. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy