Reklama

Automoto

Uproszczenie transportu dzięki inteligentnym systemom logistycznym

Materiał Partnera
Dodano: 21.06.2021
54546_zdj-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Firmy transportowe mają trudną pracę. Muszą być na czas, niezawodne, niedrogie i opłacalne. Osiągnięcie tych celów wymaga starannej równowagi między pojazdami, kierowcami, kosztami paliwa, dyspozytorami, planowaniem trasy i nie tylko.  
 
Na szczęście, dzięki pojawieniu się nowych technologii, utrzymanie tej równowagi jest nieco łatwiejsze niż kiedyś. Systemy zarządzania flotą, czasami określane po prostu jako telematyka, są dostępne, aby pomóc uprościć pracę firm transportowych. 
 

Czym jest telematyka? 

 
Telematyka to termin odnoszący się do technologii łączącej dysk twardy i oprogramowanie w celu usprawnienia działania flot komercyjnych
 
Dysk twardy to urządzenie zainstalowane w pojeździe, które jest w stanie odczytać informacje o nim, w tym jego pozycję, dane komputerowe pojazdu, poziom paliwa, prędkość i inne.  
 
Oprogramowanie to program, często używany przez dyspozytorów floty, który wyświetla informacje z dysku. Niektóre oprogramowania telematyczne mają dodatkowe możliwości, takie jak raportowanie, planowanie trasy, komunikowanie się z kierowcą i inne opcje. 
 

Dlaczego warto korzystać z telematyki? 

 
Firmy wybierają rozwiązania telematyczne z różnych powodów. Jednym z najważniejszych jest oszczędność kosztów.  Oprogramowanie telematyczne może zmniejszyć nadmierne zużycie paliwa, planując mądrzejsze trasy, kontrolując nadużycia pojazdu na biegu jałowym oraz znajdując najlepszą cenę paliwa na podstawie wybranej trasy. Oczywiście te opcje oszczędzania kosztów zależą od rodzaju używanego oprogramowania telematycznego. 
 
Rozwiązania telematyczne mogą również pomóc zaoszczędzić czas, dzięki inteligentnemu planowaniu trasy, ale także dzięki skróceniu czasu poświęconego na raportowanie, zbieranie danych o podróży i komunikację z kierowcami. 
 
Dla firm transportowych reputacja jest niezwykle ważna. Dlatego firmy uwielbiają rozwiązania telematyczne, które pomagają w zapewnieniu dokładnych ETA. Ponieważ urządzenia telematyczne mogą śledzić dane o pozycji pojazdu w czasie rzeczywistym, dyspozytorzy zawsze wiedzą, gdzie znajdują się ich pojazdy i kiedy dotrą na miejsce. Pozwala to na otwartą, przejrzystą komunikację z klientami, co pomaga budować zaufanie i utrzymać doskonałą reputację.  
 

EVA: Telematyka i nie tylko od Eurowag 

 
Jednym z najbardziej wydajnych produktów telematycznych jest EVA firmy Eurowag. EVA (co oznacza "Enhanced Vehicle Assistant") łączy potężne oprogramowanie telematyczne z wielonarodową kasą opłat drogowych i wbudowaną ochroną przed oszustwami przy użyciu kart paliwowych.  
 
Oprogramowanie do zarządzania flotą Eurowag jest jednym z najbardziej wszechstronnych na rynku. Oferuje zaawansowany zestaw funkcji, który zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających flot. Kluczową zaletą ich oprogramowania są niezwykle dokładne dane o lokalizacji, które dokładnie pokazują dyspozytorom, gdzie znajdują się ich pojazdy w czasie rzeczywistym. 
 
EVA posiada również inne korzyści dla klientów kart paliwowych Eurowag. Posiadacze kart Eurowag mogą zobaczyć wszystkie swoje transakcje paliwowe bezpośrednio w interfejsie oprogramowania do zarządzania flotą oraz mogą sprawdzać dzienne wartości paliwowe bezpośrednio w narzędziu do zarządzania flotą. Może to pomóc flotom zaoszczędzić pieniądze, znajdując najlepszą cenę paliwa. Dzięki funkcjom oszczędzania, koszty oprogramowania EVA zwracają się już po kilku miesiącach użytkowania.  
 

Opcje dostępne dla flot wszystkich rozmiarów 

 
Rozwiązania telematyczne brzmią jak potężne narzędzia – i nimi są! Ale to nie znaczy, że są one przeznaczone tylko dla dużych flot. Floty każdej wielkości mogą korzystać ze wszystkich rozwiązań telematycznych.  
 
Eurowag oferuje wiele różnych pakietów EVA dla flot o różnych rozmiarach. Skontaktuj się z Eurowag, aby znaleźć idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy