Reklama

Automoto

Nissan ogłasza plany na przyszłość dotyczące małych samochodów dostawczych w Europie

Nissan Polska
Dodano: 15.02.2021
52698_nissan_announces_future_plans_for_small_vans_in_europe-1200x626-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Gama małych samochodów dostawczych nowej generacji zostanie zbudowana na platformie Aliansu
Wszystkie wersje, zarówno w pełni elektryczne, jak i spalinowe, będą produkowane we Francji
Przewidziane są zarówno warianty osobowe, jak i dostawcze, w różnych kombinacjach rozmiarów

Nissan potwierdził plany dotyczące nowej generacji małych samochodów dostawczych dla klientów w Europie.

Dzięki dalszemu wykorzystaniu siły i skali Aliansu, przyszła gama małych samochodów dostawczych Nissana będzie produkowana w Maubeuge we Francji – centrum kompetencji Aliansu w zakresie małych samochodów dostawczych.
Choć nazwy i szczegółowe informacje o produktach zostaną ujawnione bliżej daty wprowadzenia na rynek, Nissan potwierdził, że gama będzie obejmować pojazdy w pełni elektryczne i z silnikami spalinowymi, a także warianty osobowe i użytkowe o różnych rozmiarach.

Dyrektor operacyjny Nissana, Ashwani Gupta, powiedział: „Zapowiedź przyszłego samochodu dostawczego jest kolejnym dowodem na wzmacnianie obecności Nissana w Europie, w miarę postępów w realizacji naszego planu transformacji Nissan NEXT”.

„Wytwarzanie przyszłych produktów wspólnie z naszym partnerem z Aliansu przynosi korzyści konkurencyjne obu firmom.”

„Choć jest jeszcze zbyt wcześnie, aby podać jakiekolwiek szczegółowe informacje o produktach, nasi klienci mogą być pewni, że będą one miały silną tożsamość Nissana i będą kontynuowały naszą misję uczynienia całkowicie elektrycznej jazdy realną opcją dla każdego.”

Podobnie jak obecny van Nissan NV250, który od 2019 roku jest produkowany w zakładach Renault w Maubeuge, model nowej generacji będzie zbudowany na platformie Aliansu obok Renault Kangoo nowej generacji.

Przydzielenie nowej generacji małych furgonetek Nissana do zakładu Maubeuge jest jednocześnie zapowiedzią tego, że w przyszłości wszystkie samochody użytkowe Nissana dla klientów europejskich będą produkowane we Francji.

W pełni elektryczny furgon nowej generacji będzie kontynuował sukces Nissana e-NV200, który w momencie wprowadzenia na rynek w 2014 roku był pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem użytkowym przeznaczonym na rynek masowy. Oferuje on nie tylko zeroemisyjne rozwiązanie do dostaw do miast i miasteczek, ale pomaga również firmom zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy dzięki niższym kosztom paliwa, a także udogodnieniom jak darmowe parkowanie czy możliwość korzystania z buspasów.

Szerszych informacji na temat oferty NISSANA na Podkarpaciu uzyskać można w Autoryzowanym Salonie  NISSAN AUTONIX Rzeszów ul. Rejtana 67, tel.  17 85-24-794 oraz na stronie www.autonix.pl

###

Nissan w Europie
Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób w lokalnych ośrodkach projektowo-rozwojowych, produkcji, logistyce oraz sprzedaży i marketingu. W 2019 roku w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano łącznie 465 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, pojazdy użytkowe oraz elektrycznego Nissana LEAF. Dążąc do osiągnięcia celu, jakim jest zerowa emisja zanieczyszczeń i zerowa liczba ofiar śmiertelnych na drogach, Nissan jest liderem w tej dziedzinie dzięki swojej wizji inteligentnej mobilności. Wyznacza ona kierunek prac firmy nad nowymi produktami i technologiami. Najważniejsze decyzje firmy dotyczące napędu pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem są podejmowane z uwzględnieniem kompleksowego podejścia do mobilności.
Foto: Nissan Polska
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy