Reklama

Automoto

Sprawdzone auta używane czy to możliwe?

Artykuł promocyjny
Dodano: 21.03.2016
25777_Fotolia_66770235_Subscription_Monthly_M-750x500
Share
Udostępnij
Zazwyczaj opowieść brzmi tak: Volkswagena kupiłem w Niemczech. Idealny stan. Dosłownie „igiełka”. Na liczniku 60 tys. kilometrów, choć ma 10 lat. Stary dziadek, Niemiec, jeździł nim tylko do kościoła. Wiesz jak Niemcy szanują auta…

Ile w niej prawdy? Ten tylko wie, kto uwierzył w bajkę o aucie ściągniętym z zagranicy, a ze swoją wymarzoną furą już zdążył odwiedzić kilka warsztatów samochodowych.
 
Jak zaczęła się ta moda?

Z chwilą otwarcia granic na Zachód przedsiębiorczy Polacy natychmiast podjęli się misji przyciągania najpierw z Niemiec (bo najbliżej), potem Holandii, Belgii i na koniec z Francji używanych samochodów. Na wygłodniałym, spragnionym aut rynku motoryzacyjnym, gdzie polonez ścigał się z fiatem 126p, a rzadziej z ładą lub dacią, używane volkswageny, audi, fordy, renaulty robiły wręcz zawrotne kariery. Na początku nikt nie patrzył na rocznik, przebieg auta. Staruszek volkswagen w zestawieniu z naszym rodzimym maluchem uchodził nad Wisłą za obiekt pożądania, nawet grzechu (czytaj – przestępstwa) warty. Jak bowiem w gronie znajomych ty, właściciel poloneza lubiącego benzynę, mogłeś się porównywać z kimś, kto kupił okazyjnie, w Niemczech volkswagena, który zadowala się „kroplami” ropy?
 
Nasza bezgraniczna miłość do wyrobów motoryzacyjnych powstających w Niemczech liczona była w milionach egzemplarzy. Na dobrą sprawę to my, Polacy wpłynęliśmy w ogromnym stopniu na odmłodzenie niemieckiego rynku samochodowego. Starocie wędrowały nad Wisłę, a zapobiegliwi sąsiedzi, widząc koniunkturę, premiowali kupujących nowe auta.
 
Dobre, ale…

Złote czasy dla aut ściąganych do Polski z Zachodu już się skończyły. Z wielu powodów. Po pierwsze, do grona amatorów na niemieckie używki dołączyli nasi wschodni sąsiedzi, np. Ukraińcy, Litwini, Rosjanie. Oni także postanowili brać sprawy w swoje ręce i wkroczyli do grona łowców używek. Wystarczyło tylko przejechać się szlakami prowadzącymi z zachodu na wschód, by zobaczyć dosłownie karawany lawet uwożących w daleki świat cztery kółka znad Menu, Loary czy Sekwany. Skutkiem tego bajki o Niemcu, co to szanował swoje polo lub golfa zaczęto sprzedawać i w innych krajach. Okazyjne kupowanie aut używanych przestało praktycznie istnieć. Dzisiaj, aby trafić na coś wyjątkowego, trzeba np. mieć w Niemczech zaprzyjaźnionych rodaków lub jakąś rodzinę, która umożliwi kontakt z osobą sprzedającą wóz. Niemcy też nauczyli się na starociach zarabiać. Kiedyś oddawali je za przysłowiową garść gruszek, teraz liczą euro. Za skup i sprzedaż używek zabrały się więc wyspecjalizowane grupy handlarzy, które też chciały (chcą) zarobić na bajce…
 
W naszym kraju z biegiem lat przybywało natomiast ludzi, których stać było na zakup aut coraz droższych zarówno w salonach, jak i używanych. Z zastrzeżeniem, że te używane też pragniemy kupować już nie u pokątnego sprzedawcy, ale z gwarancją, że wszystko o aucie wiemy, znamy jego prawdziwą historię a najlepiej gdy sprzedający używkę obdarzy nas gwarancją na sprzedawany pojazd.
 
Takie potrzeby wynikają z trudnych lekcji, które przerobiło mnóstwo zmotoryzowanych. Okazywało się bowiem, że ściągnięty z zagranicy samochód zaliczył w swojej historii groźny wypadek drogowy (co wyszło po bliższym zapoznaniu z pojazdem), a na liczniku kilometrów prawdziwa jest tylko pierwsza cyferka (bo jest tak wyeksploatowany).
 
Możemy cieszyć się autem

Grupa Auto Spektrum, działająca na rynku samochodowym Małopolski (Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Wieliczka), Podkarpacia (Rzeszów, Krosno) i Beskidu Śląskiego (Cieszyn, Bielsko-Biała) w swojej ofercie ma nie tylko nowe samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe marek Renault i Dacia. Oferuje również swoim klientom auta używane wszystkich marek.
 
Sprzedażą samochodów używanych zajmuje się wiele podmiotów gospodarczych. Na rzeszowskim rynku mamy natomiast bardzo mało dealerów, którzy poświęcają temu zagadnieniu większą uwagę. Grupa Auto Spektrum postanowiła poprowadzić sprzedaż aut używanych na poziomie zapewniającym maksimum satysfakcji klientom – mówi Katarzyna Zdeb z rzeszowskiego oddziału Grupy. – Oparliśmy naszą filozofię sprzedaży aut używanych na założeniu, że nabywca otrzymuje od nas nie tylko sam pojazd.
 
Auto Spektrum adresuje swoją propozycję do osób, które szukają sposobu na bezpieczny zakup wysokiej jakości samochodu używanego w rozsądnej cenie.
 
Warto to podkreślić, że auta używane, kupowane w salonach Auto Spektrum muszą się przede wszystkim szczycić tym, iż są sprawdzone. Pochodzą ze sprawdzonego źródła. Nie grozi nam więc sytuacja, że za jakiś czas policja zabierze nam pojazd, bo okaże się, iż pochodził z kradzieży.
 
W ofercie Auto Spektrum zainteresowane osoby znajdą:

  • odkup samochodów za gotówkę/zostawienie w rozliczenie/wymiana na samochód używany lub nowy Renault/Dacia/Ssangyong/pomoc w sprzedaży komisowej
  • gwarancję na samochody używane
  • pakiet pomocy drogowej Assistance/ubezpieczenie
  • oryginalny przebieg
  • pełną historię przeglądów pojazdu
  • przeprowadzoną kontrolę techniczną w autoryzowanym serwisie Renault
 
Dlaczego z taką atencją traktowane były (i są) na polskim rynku samochody używane, sprowadzane z Niemiec. Bo dysponowały udokumentowaną historią serwisową. Wozy kupowane w naszych salonach również je posiadają – mówi Dawid Dyderski, specjalista do spraw sprzedaży samochodów używanych Auto Spektrum w Rzeszowie.
 
Mniej kłopotów – szybciej

Sprowadzanie auta z zagranicy to proces wymagający od nas pewnej determinacji, wolnego czasu i znajomości rynku, na który wyprawiamy się po używkę, nie mówiąc o takich rzeczach jak późniejsze opłaty i wędrówki po urzędach. Decydując się na zakup auta używanego w salonach Grupy Auto Spektrum mamy te wszystkie problemy z głowy. Kupujemy pojazd z pewnego źródła, dokładnie przeglądnięty i sprawdzony przez fachowców z serwisu.

Klienci, decydujący się na zakup używanego auta w naszych salonach otrzymują rzecz wręcz bezcenną, to jest gwarancję, która tylko potwierdzi, że nie kupujemy kota w worku – dodaje Dawid Dyderski. – Nasi mechanicy zajmą się także autem po okresie obowiązywania gwarancji.
 
Jeśli akurat nie dysponujemy gotówką, w salonie Grupy Auto Spektrum możemy także liczyć na fachową pomoc w zakresie kredytowania zakupu. Gdy dla odmiany chcemy się rozstać z wozem, którym jeździmy parę lat, by zamienić go na inny, w Auto Spektrum możemy zostawić samochód w rozliczeniu.
 
Nowy salon samochodów używanych

Wychodząc naprzeciw sporemu zainteresowaniu zmotoryzowanych zakupem aut używanych Grupa Auto Spektrum uruchomiła nowy salon samochodów używanych.
 
Mieści się on w Krasnem (Krasne 7a, vis-a-vis Auchan), tuż za rogatkami Rzeszowa, przy drodze wylotowej na Przemyśl, kontakt: Dawid Dyderski, tel. kontaktowy: +48 534 99 44 52, e-mail: ddyderski@autospektrum.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy