Reklama

Świat

Ukraina: 18 zabitych, 48 rannych po sobotnim ataku Rosji na hipermarket w Charkowie

Jarosław Junko/PAP
Dodano: 27.05.2024
Fot. PAP/Mykola Kalyeniak
Fot. PAP/Mykola Kalyeniak
Share
Udostępnij

Do 18 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych sobotniego ataku rakietowego Rosji na hipermarket w Charkowie, rannych jest 48 osób – poinformował w poniedziałek szef wojskowych władz obwodowych tego regionu na północnym wschodzie Ukrainy, Ołeh Syniehubow.

„Liczba zabitych wzrosła do 18. Rannych zostało 48 osób. Za zaginionych uważa się pięć osób” – napisał na Telegramie. (https://t.me/synegubov/9747)

Chwilę wcześniej prokuratura obwodowa w Charkowie poinformowała o 17 ofiarach śmiertelnych. Proces poszukiwania i identyfikacji ciał trwa – wynika z jej komunikatu na Telegramie.

„Zidentyfikowano 13 ofiar, w tym 10 pracowników hipermarketu i trzech odwiedzających. Czterdzieści osiem osób zostało rannych. Pięć osób pozostaje zaginionych” – przekazała prokuratura. (https://t.me/prokuratura_kharkiv/16451)

Rosja przeprowadziła atak na hipermarket “Epicentr” w Charkowie z wykorzystaniem lotniczych bomb kierowanych.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że gdyby wojska ukraińskie miały wystarczającą liczbę środków obrony powietrznej, to takie ataki byłyby niemożliwe.

Wkrótce po zbombardowaniu hipermarketu Rosjanie uderzyli w miejski Park Centralny w Charkowie. Rany odniosło 18 osób, w tym 13-letni chłopiec, którego stan określono jako ciężki. Wojska rosyjskie ostrzelały park pociskami rakietowymi S-300.

Obwód charkowski jest od 10 maja celem ofensywy lądowej wojsk rosyjskich. Charków jest drugim co do wielkości, po Kijowie, miastem Ukrainy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy