Reklama

Świat

Macron: pokonanie Rosji jest niezbędne dla bezpieczeństwa i stabilności w Europie

PAP
Dodano: 27.02.2024
Fot. PAP/EPA/GONZALO FUENTES / POOL
Fot. PAP/EPA/GONZALO FUENTES / POOL
Share
Udostępnij

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział po spotkaniu głów państw i szefów rządów w Paryżu, że pokonanie Rosji jest “niezbędne” dla zagwarantowania bezpieczeństwa w Europie.
W Pałacu Elizejskim w poniedziałek wieczorem zakończyły się wielostronne rozmowy plenarne poświęcone wojnie na Ukrainie. Uczestniczył w nich m.in. prezydent Polski Andrzej Duda. W drugą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę prezydent Francji Emmanuel Macron zaprosił przywódców, by rozmawiać o wzmocnieniu współpracy na rzecz wsparcia dla Kijowa.

“Jesteśmy przekonani, że pokonanie Rosji jest niezbędne dla bezpieczeństwa i stabilności w Europie” – oświadczył na zakończenie międzynarodowej konferencji prezydent Francji.

Emmanuel Macron powiedział, że nie należy “wykluczać” wysłania zachodnich wojsk lądowych na Ukrainę w przyszłości, choć jego zdaniem na obecnym etapie “nie ma konsensusu” w tej sprawie.

“Na tym etapie nie ma zgody na wysłanie wojsk na Ukrainę” – mówił Macron.

“Zrobimy wszystko, co musimy, aby Rosja nie wygrała” – dodał.

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył ponadto, że zostanie stworzona koalicja państw sojuszniczych w celu dostarczenia Ukrainie pocisków rakietowych średniego i dalekiego zasięgu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy