Reklama

Świat

Zełenski: tylko zniszczony sprzęt Rosji może

PAP
Dodano: 22.08.2022
66082_43245610_43245605
Share
Udostępnij
Jedyna możliwa defilada rosyjska na Ukrainie to "defilada" sprzętu zniszczonego – oświadczył w niedzielę prezydent tego kraju Wołodymyr Zełenski, komentując wystawienie w centrum Kijowa egzemplarzy zniszczonych rosyjskich czołgów, wyrzutni i innego sprzętu.
"Tylko taka może być na Ukrainie +defilada+ sprzętu rosyjskiego" – napisał Zełenski na Facebooku. Ten krótki komentarz umieścił pod nagraniem wideo, pokazującym z lotu ptaka rozstawione w centrum Kijowa rosyjskie pojazdy, czołgi i wyrzutnie. Zełenski wyraził uznanie dla armii ukraińskiej (https://tinyurl.com/bdzd62xa).
 
Kilkadziesiąt czołgów, pojazdów opancerzonych, wyrzutni rakiet i innych egzemplarzy sprzętu wojskowego ustawiono dzień wcześniej, w sobotę, na głównej ulicy Kijowa, Chreszczatyku. Prezentacja jest związana z przypadającym 24 sierpnia ukraińskim świętem państwowym – Dniem Niepodległości. Władze Ukrainy przypomniały, że w lutym, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, miała plany zdobycia Kijowa i przeprowadzenia w nim defilady wojskowej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy