Reklama

Świat

Zełenski: rurociągi są Rosji potrzebne, by dostarczać do Europy nie gaz, tylko problemy

PAP
Dodano: 20.08.2022
66042_20sie2
Share
Udostępnij
Rurociągi są potrzebne Rosji tylko do tego, żeby dostarczać do Europy problemy, a nie pomagać w dostarczaniu gazu – oświadczył w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Zełenski nawiązał do zapowiedzi Gazpromu, że od 31 sierpnia jedyna działająca turbina rurociągu Nord Stream 1 zostanie zatrzymana na trzy dni w celu kontroli technicznej i dlatego nie będzie w tym okresie dostaw gazu do Niemiec.

„Im dłużej państwo-terrorysta będzie pozostawał na europejskim i światowym rynku energetycznym, tym dłużej nie będzie na nim stabilności, a im szybciej wszyscy w Europie przygotują swoje systemy energetyczne do funkcjonowania w ogóle bez żadnych dostaw nośników energii z Rosji, tym szybciej będą mogli spokojnie przetrwać każdą zimę” – oznajmił prezydent Ukrainy.

Przypominając o kolejnych atakach rosyjskich m.in. w Charkowie, gdzie w środę i czwartek zginęło 21 osób, a 44 zostały ranne, Zełenski zapewnił mieszkańców wszystkich miast, które są ostrzeliwane przez wojska rosyjskie, że żaden z tych ataków nie pozostanie bez odpowiedzi.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy