Reklama

Świat

Lekkoatletyczne ME – brązowy medal Ennaoui na 1500 m

PAP
Dodano: 19.08.2022
66041_20sie1
Share
Udostępnij
Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Polka została wyprzedzona przez Brytyjkę Laurę Muir i Irlandkę Ciarę Mageean.

"Jestem przeszczęśliwa. Z tego miejsca pozdrawiam Angelikę Cichocką, która jest w studiu. Cieszę się, że mogę ją gonić. Po tylu perypetiach, tylu przygodach, które przeżyłam w ostatnich latach, ten medal jest dla mnie jak złoto" – oświadczyła Ennaoui na antenie TVP.

Muir i Mageean narzuciły bardzo mocne tempo na ostatnim okrążeniu. Ennaoui starała się ruszyć w pościg na Brytyjką i Irlandką, ale nie zdołała ich dogonić. Ostatecznie finiszowała trzecia z czasem 4.03,59. Muir uzyskała wynik 4.01,08, natomiast Mageean 4.02,56.

"Przygotowując się do memoriału Skolimowskiej w Zakopanem byłam przeziębiona, więc ten start był pod lekkim znakiem zapytania. To, co tutaj zaprezentowałam, dwa razy szybko pobiegłam w dwóch biegach, to pokazuje, że jeśli tylko zdrowie dopisze, to będę mogła nawiązać rywalizację z czołówką. W sporcie chodzi o to, żeby przełamywać swoje bariery i być coraz szybszą" – stwierdziła brązowa medalistka mistrzostw Europy.

Cztery lata temu w Berlinie Ennaoui zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. W tym roku była piąta podczas mistrzostw świata w Eugene.

"Mam pewien niedosyt. Taktyka na bieg była prosta. Miałam zabrać się z Laurą Muir i biec za nią na tyle, na ile pozwoli mi forma. Ruszyłam za nią, ale zaległości treningowe, jakie miałam w tym sezonie pokazały, że na razie było mnie stać na trzecie miejsce. Cieszę się jednak, że nie czekałam i zaryzykowałam, wyrobiłam sobie przewagę, która pozwoliła mi na zdobycie medalu. To jest właśnie najważniejsze, że nie boję się ruszać wcześniej i nie czekam tylko na finisz na ostatnich 100 metrach" – dodała biegaczka.

W piątkowej sesji wieczornej startowali również Michał Rozmys i Oskar Stachnik. Rozmys zajął 12. miejsce w półfinale biegu na 800 m, natomiast Stachnik był 12. w finale rzutu dyskiem.

Po pięciu dniach lekkoatletycznych ME Polska zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Biało-czerwoni mają w dorobku osiem medali: dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy