Reklama

Świat

Szwecja: strzelanina w centrum handlowym w Malmoe; dwie osoby ranne

PAP
Dodano: 19.08.2022
66037_43236034_43235956
Share
Udostępnij
W centrum handlowym Emporia w Malmoe, na południu Szwecji, doszło w piątek w godzinach popołudniowych do strzelaniny. Ranne zostały dwie osoby, kobieta i mężczyzna – poinformowała miejscowa policja. "Zatrzymano jedną osobę podejrzaną o dokonanie strzelaniny" – przekazano w komunikacie.
Według portalu gazety "Sydsvenskan" domniemany sprawca ma zaledwie 15 lat.

Jak podkreśliła policja, "obecnie uważa się, że zdarzenie ma związek ze środowiskiem przestępczym". "Ocenia się, że bezpośrednie niebezpieczeństwo dla społeczeństwa minęło" – zaznaczono.
 
Świadkowie przekazali gazecie "Expressen", że jedna osoba nagle zaczęła strzelać do ludzi, którzy w popłochu zaczęli uciekać i chować się. Personel jednego ze sklepów pomógł grupie klientów wydostać się tylnymi drzwiami.
 
Centrum handlowe Emporia znajduje się w dzielnicy Hyllie, nieopodal stacji kolejowej oraz centrum kongresowego. Ruch pociągów między Malmoe a Kopenhagą został wstrzymany.
 
W tym roku, do połowy sierpnia, miały miejsce w Szwecji 253 strzelaniny, w których 44 osoby zginęły, a 66 zostało rannych. Konkurujące ze sobą gangi do wykonywania wyroków często wykorzystują nastolatków, którym nie grożą poważne kary.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy