Reklama

Świat

Zełenski do Polaków w święto Wojska Polskiego: dziękuję za wasze historyczne wsparcie

PAP
Dodano: 15.08.2022
65924_43199068_43199018
Share
Udostępnij
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował w poniedziałek Polakom za wsparcie i podkreślił, że oba narody osiągnęły obecnie największe porozumienie w historii. Mówił o tym w nagraniu zamieszczonym w sieciach społecznościowych z okazji święta Wojska Polskiego.
W przemówieniu wygłoszonym w całości po polsku na tle flag Polski i Ukrainy Zełenski zwrócił się do Polaków jako „drogich przyjaciół, sojuszników i braci” i zaznaczył, że ten zwrot brzmi najbardziej zasadnie właśnie od przedstawiciela państwa ukraińskiego.
 
„Nasze narody przeszły długą drogę i w końcu osiągnęły największe porozumienie w historii, w głównej dla Ukraińców i Polaków sprawie. Jest to sprawa wolności. Tylko razem możemy bronić niepodległości naszych państw dla przyszłych pokoleń” – oświadczył Zełenski.
 
Prezydent zaznaczył, że Ukraińcy i Polacy walczą razem i z pewnością będą wspólnie świętować „nasze i wasze zwycięstwo w bitwie o wolność i naszą wspólną europejską przyszłość”.
 
„Dziękuję za wasze historyczne wsparcie. Serdecznie gratuluję z okazji święta Wojska Polskiego i z całego serca życzę jednego: jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce! Chwała Ukrainie!” – zakończył Zełenski.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy