Reklama

Świat

Zełenski: Rosja przebiła dno w światowej historii terroryzmu

PAP
Dodano: 12.08.2022
65731_43177656_43177633
Share
Udostępnij
Rosja przebiła dno w światowej historii terroryzmu – oznajmił w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że tego dnia rosyjskie pociski znów uderzyły w terytorium Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, która jest pod kontrolą wojska Rosji.
"To, co dzieje się teraz wokół Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, to jedna z największych zbrodni państwa-terrorysty" – powiedział Zełenski w opublikowanym wieczorem nagraniu (https://t.me/V_Zelenskiy_official/2839).
 
Zaznaczył, że w czwartek odnotowano kolejne rosyjskie trafienia pocisków na terenie elektrowni.
 
"Rosja po raz kolejny przebiła dno w światowej historii terroryzmu. Nikt więcej nie wykorzystywał elektrowni atomowej tak jawnie, by grozić całemu światu i stawiać jakieś warunki" – dodał prezydent.
 
Według niego na sytuację w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej "wszyscy na świecie powinni natychmiast zareagować". "Wygonienie okupantów z terytorium (siłowni) jest w interesie świata, a nie tylko Ukrainy" – podkreślił.
 
"Tylko pełne wycofanie Rosjan z terytorium Zaporoskiej Elektrowni Atomowej i przywrócenie pełnej kontroli Ukrainy nad sytuacją wokół siłowni są gwarancją przywrócenia bezpieczeństwa atomowego całej Europie" – oznajmił szef ukraińskiego państwa.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy