Reklama

Świat

Izrael: rozejm między Izraelem i Islamskim Dżihadem odłożony o 1,5 godziny

PAP
Dodano: 07.08.2022
65592_43144417_43143318
Share
Udostępnij
Oczekuje się, że rozejm pomiędzy Izraelem i Palestyńskim Islamskim Dżihadem wejdzie w życie w niedzielę o godzinie 23.30 czasu lokalnego (godz. 22.30 w Polsce) – podał portal Times of Israel. Wcześniej agencja Reutera informowała, że rozejm zacznie obowiązywać półtorej godziny wcześniej.
Władze Izraela nadal nie wydały oficjalnego oświadczenia potwierdzającego osiągnięcie porozumienia z Palestyńczykami, jednak premier Jair Lapid powiedział, że "izraelskie cele zostały osiągnięte i kontynuacja operacji nie ma sensu".
 
Porozumienie kończące trzydniową wymianę ognia potwierdził natomiast Palestyński Islamski Dżihad. "Uzgodnione porozumienie przewiduje zobowiązanie Egiptu do pracy mającej na celu zwolnienie więzionych Basama Saadiego i Chalila Awawdeha" – podano w komunikacie organizacji.
 
Saadi, przywódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy, został aresztowany przez Izraelczyków 1 sierpnia, co spotkało się z groźbami odwetu ze strony organizacji. W piątek i sobotę siły zbrojne Izraela ostrzelały w ramach działań wyprzedzających Strefę Gazy zabijając dwóch przywódców Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu.
 
Izraelska armia poinformowała, że od piątku Palestyński Islamski Dżihad wystrzelił ze Strefy Gazy w kierunku Izraela ponad 900 rakiet. W wyniku izraelskich kontruderzeń zginęło co najmniej 14 Palestyńczyków, a 110 zostało rannych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy