Reklama

Świat

Chorwacja: przyczyną wypadku było prawdopodobnie zaśnięcie kierowcy

PAP
Dodano: 06.08.2022
65566_6sie9
Share
Udostępnij
Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku polskiego autokaru było zaśnięcie kierowy – podała chorwacka telewizja publiczna HRT. W wypadku zginęło 12 osób, jest wielu rannych. Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele chorwackiego rządu, wicepremier i minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović oraz wicepremier i minister ds. weteranów Tomo Medved

"W szpitalu w mieście Varażdin (gdzie karetki przewiozły niektórych rannych – PAP) odbywa się konferencja prasowa, w której udział biorą m.in. minister spraw wewnętrznych i szef Sztabu Ochrony Ludności Davor Bożinović oraz dyrektor Chorwackiego Instytutu Medycyny Ratunkowej, Maja Grba-Bujević" – podał portal HRT.

Według straży pożarnej rannych przewieziono do szpitali w Varażdinie i Zagrzebiu. Na początku informowano o 11 ofiarach śmiertelnych i 34 rannych. Później przekazano informację o kolejnej ofierze, która zmarła w szpitalu.

"Do szpitala KBC w Zagrzebiu przywieziono sześć ciężko rannych osób. Resuscytacja jednego z rannych rozpoczęła się jeszcze w karetce, jednak mężczyzna zmarł. Pozostali mają poważne urazy wewnętrzne i narządu ruchu, więc niektórzy już są operowani. Mamy nadzieję, że do południa wszyscy będą zoperowani – powiedział HRT szef chirurgów w szpitalu, Anko Antabak.

Według lekarza życie pozostałych rannych nie jest zagrożone.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy