Reklama

Świat

Ukraińska armia odparła kilka ataków rosyjskich w Donbasie

PAP
Dodano: 04.08.2022
65501_43115765_43115755
Share
Udostępnij
Armia ukraińska odparła kilka prób szturmu wojsk rosyjskich w dwóch rejonach w Donbasie – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w komunikacie opublikowanym na Facebooku w środę wieczorem.
W oficjalnym oświadczeniu sztab podał, że wojska rosyjskie atakowały w rejonie wsi Berestowe w rejonie (powiecie) bachmuckim w obwodzie donieckim. Atakowały też w kierunku innych miejscowości rejonu bachmuckiego, m.in. Jakiwliwka, Wołodymiriwka, Pokrowske, Kodema.
 
"Ukraińscy żołnierze odparli wszystie próby szturmu i zadali straty przeciwnikowi" – zapewnił sztab. (https://tinyurl.com/3y65cz3s)
 
Oświadczył także, że niepowodzeniem zakończyły się próby szturmu Rosjan w rejonie pokrowskim w obwodzie donieckim m.in. miejscowości Awdijiwka, Nowoseliwka Druha, Spartak.
 
Wojska rosyjskie prowadzą ostrzały z artylerii różnego kalibru w okolicach wielu miejscowości na kierunku Słowiańska w obwodzie donieckim. Przeprowadziły też ostrzały z użyciem czołgów, artylerii lufowej i rakietowej na kierunku Bachmutu.
 
Nie milkną ostrzały w rejonie wielu miejscowości wokół Charkowa na północnym wschodzie Ukrainy, prowadzone przy użyciu artylerii, czołgów i lotnictwa.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy