Reklama

Świat

Prezydent Ukrainy w Dzień Państwowości: byliśmy, jesteśmy i będziemy

PAP
Dodano: 28.07.2022
65346_28li1
Share
Udostępnij
Byliśmy, jesteśmy i będziemy – oświadczył w czwartek z okazji Dnia Ukraińskiej Państwowości prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, zapewniając, że kraj nie spocznie, dopóki nie wyzwoli ostatniej piędzi swej ziemi.

„Wszystkie etapy historii państwowości Ukrainy, jej obrony i walki o nią można opisać jednym zdaniem: byliśmy, jesteśmy i będziemy! Będziemy, bo nasze państwo ma niezwykłych synów i córki, którzy stanęli w jego obronie!” – oznajmił Zełenski w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Prezydent oświadczył, że Ukraińcy nie znają słowa „niewola” i będą bić się o swoją państwowość do ostatniego tchu, ostatniego pocisku i ostatniego żołnierza. „Będziemy żyć, aby walczyć, i walczyć, aby żyć. Nie poddamy się, dopóki nie wygnamy z naszej ziemi ostatniego okupanta, dopóki nie wyzwolimy ostatniego metra ukraińskiej ziemi” – zapewnił.

Podkreślił, że choć historia państwowości Ukrainy liczy tysiąc lat, to dopiero w tym roku po raz pierwszy kraj świętuje dzień swej państwowości. Został on ustanowiony dekretem prezydenta z 24 sierpnia ubiegłego roku. Jest obchodzony 28 lipca, czyli w Dzień Chrztu Rusi Kijowskiej-Ukrainy.

„Dziś bronimy (Ukrainy) z bronią w ręku. 155 dni z rzędu. Można więc powiedzieć, że dla nas Dzień Państwowości jest codziennie” – zaznaczył (https://t.me/V_Zelenskiy_official/2672).

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy