Reklama

Świat

Hiszpania: na Majorce ujęto podpalacza z Niemiec, który wywołał siedem pożarów

Marcin Zatyka / PAP
Dodano: 26.07.2022
65321_26li12
Share
Udostępnij
Funkcjonariusze hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil) zatrzymali na Majorce obywatela Niemiec, który podczas minionego weekendu celowo podłożył ogień w siedmiu miejscach tej balearskiej wyspy.

Działania 55-letniego mężczyzny były celowe i służyły podpaleniu lasów na wyspie – poinformowały władze miejscowej żandarmerii, cytowane we wtorek przez gazetę "Diario de Mallorca".

Dodano, że przestępcza działalność zatrzymanego w poniedziałek Niemca nie wyrządziła większych szkód na wyspie tylko dzięki szybkiej interwencji strażaków.

Z informacji służb wynika, że wszystkie z podpaleń miały miejsce na terenie gminy Calvia, w zachodniej części Majorki.

We wtorek hiszpańska żandarmeria zatrzymała też rolnika z okolic leżącego na północy kraju miasta Burgos, który w niedzielę doprowadził tam do dużego pożaru. Ogień, który strawił 3 tys. ha łąk i lasów, został wzniecony wskutek korzystania przez zatrzymanego z jednej z maszyn rolniczych, mimo obowiązującego w regionie zakazu prac polowych.

Od początku lata w różnych miejscach Hiszpanii dochodzi do pożarów lasów i łąk. We wtorek największe pożary trwają we wspólnotach autonomicznych Kastylii i Leonu, Andaluzji, Galicji oraz na Wyspach Kanaryjskich.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy