Reklama

Świat

Ukraina: 50 rosyjskich magazynów broni zniszczono dzięki wyrzutniom HIMARS

PAP
Dodano: 25.07.2022
65291_25li4
Share
Udostępnij
Ukraińskie wojska zniszczyły dotąd 50 rosyjskich składów uzbrojenia za pomocą amerykańskich systemów artylerii rakietowej HIMARS – powiadomił w poniedziałek minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Przecinamy w ten sposób kanały dostaw wroga i osłabiamy jego możliwości – dodał polityk.

Na skutek udanych ataków na magazyny broni siły najeźdźcy "tracą zdolność do prowadzenia aktywnych działań bojowych, w tym ciężkich ostrzałów w kierunku ukraińskich pozycji" – oznajmił Reznikow w telewizji ukraińskiej.

Minister poinformował również, że trzy spośród 15 obiecanych przez Niemcy samobieżnych dział przeciwlotniczych Gepard znajdują się już na wyposażeniu sił zbrojnych Ukrainy. "W poniedziałek oficjalnie otrzymaliśmy trzy pierwsze sztuki tej broni. Przekazano nam też dziesiątki tysięcy pocisków do Gepardów" – oświadczył Reznikow, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Według Reznikowa Kijów prowadzi również rozmowy z "europejskimi partnerami" w sprawie dostaw niemieckich czołgów Leopard. "Mam nadzieję, że partnerskie kraje, które posiadają (ten sprzęt), przekażą nam Leopardy. Planujemy, że na początku przeprowadzimy w państwach bałtyckich szkolenia naszych załóg z obsługi tych czołgów. (…) W ćwiczeniach weźmie udział kilkadziesiąt Leopardów, a dopiero potem, gdy (nasi żołnierze) będą gotowi, przystąpimy do rozmów w sprawie nabycia nowoczesnych maszyn. Mowa tutaj nie tylko o Leopardach, ale też np. amerykańskich Abramsach" – powiedział minister. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy