Reklama

Świat

Serbski minister obrony: ukraiński samolot przewoził serbską broń do Bangladeszu

PAP
Dodano: 17.07.2022
65134_17li8
Share
Udostępnij
Ukraiński samolot An-12, który rozbił się w sobotę w Grecji przewoził serbską broń do Bangladeszu, informacje, że broń była transportowana do Ukrainy jest "złośliwa i fałszywa", powiedział w niedzielę wicepremier i minister obrony Serbii Nebojsa Stefanowic.

Samolot An-12,którego właścicielem jest firma "Meridian" z Ukrainy odleciał wczoraj wieczorem z serbskiego lotniska w Niszu, na pokładzie miał 11,5 tony produktów naszego przemysłu obronnego zakupionych przez ministerstwo obrony Bangladeszu. Pośrednikiem w transakcji była prywatna serbska spółka, posiadająca „wszystkie uprawnienia według wszystkich światowych standardów” , powiedział minister.

Według ministra samolot leciał po trasie Nisz – Amman – Rijad – Ahmadabad – Dhaka. An-12 rozbił się 40 km od greckiego miasta Kawala. Pilot zgłosił awarię jednego z czterech silników i natychmiast uzyskał zgodę na awaryjne lądowanie na lotnisku Kawala. Samolot wziął kurs na lotnisko ale z płonącym silnikiem zaczął tracić wysokość. W katastrofie zginęła ośmioosobowa załoga samolotu.

Minister nie powiedział jaką broń samolot przewoził. Według informacji podanych przez AFP były to miny moździerzowe.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy