Reklama

Świat

Prezydent Ukrainy: terrorystyczne działania przeciwnika można powstrzymać tylko silną bronią

PAP
Dodano: 09.07.2022
64987_42926991_42926986
Share
Udostępnij
Terrorystyczne działania sił rosyjskich można powstrzymać tylko nowoczesną i silną bronią – oświadczył w sobotę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
W opublikowanym wieczorem nagraniu prezydent poinformował, że w ciągu ostatniej doby siły rosyjskie uderzały w Mikołajów, Charków, Krzywy Róg, powiaty obwodu zaporoskiego.
 
"Uderzano w osiedla mieszkaniowe – całkowicie świadomie, celowo – w zwykłe budynki, obiekty cywilne, ludzi" – podkreślił. Są zabici i ranni. Zaznaczył, że również w Donbasie nie ustają silne ataki rosyjskiej artylerii.
 
"Takie terrorystyczne działania można powstrzymać jedynie bronią – nowoczesną i silną. Chcę podziękować USA za decyzję o przekazaniu Ukrainie nowego pakietu pomocy obronnej – (o wartości) 400 mln USD – i dodatkowych systemów HIMARS oraz innego precyzyjnego uzbrojenia, które umożliwia podejmowanie antyterrorystycznych działań i zmniejszanie (liczby) rosyjskich uderzeń rakietowych w naszych ludzi" – dodał prezydent.
 
Odnosząc się do swojej decyzji o zwolnieniu pięciu ambasadorów ukraińskich, w tym ambasadora w Berlinie Andrija Melnyka, prezydent oświadczył, że to kwestia rotacji i część zwyczajnych praktyk dyplomatycznych (https://t.me/V_Zelenskiy_official/2477).
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy