Reklama

Świat

Abp Gallagher: podróż papieża na Ukrainę być może już w sierpniu

PAP
Dodano: 09.07.2022
64979_42922392_42922372
Share
Udostępnij
Być może już w sierpniu papież Franciszek pojedzie na Ukrainę – powiedział w piątek szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Richard Gallagher we włoskiej telewizji RAI.
Sekretarz do spraw stosunków z państwami wyjaśnił w rozmowie wyemitowanej w głównym wydaniu dziennika w pierwszym programie, że ewentualne przygotowania do podróży Franciszka na Ukrainę rozpoczną się po jego wizycie w Kanadzie, gdzie będzie od 24 do 30 lipca.
 
Jak zaznaczył brytyjski dostojnik, papież jest przekonany o tym, że jeśli będzie mógł odwiedzić Ukrainę, jego wizyta może mieć pozytywne rezultaty. Przypomniał także, że Franciszek chciałby pojechać i do Moskwy na rozmowy z władzami rosyjskimi.
 
Abp Gallagher podkreślił, że nie wyklucza sierpniowego terminu zastrzegając zarazem, że zależy to również od tego, jak papież zniesie trudy podróży do Kanady.
 
Pytany o kontakty z Rosją odparł, że są one instytucjonalne poprzez nuncjusza w Moskwie i ambasadora Rosji przy Stolicy Apostolskiej. Jako możliwe miejsce spotkania papieża z patriarchą Moskwy i całej Rusi Cyrylem abp Gallagher wskazał Kazachstan, dokąd obaj mają udać się we wrześniu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy