Reklama

Świat

Bilans tragedii we włoskich Dolomitach: 6 zabitych, 9 rannych, 16 zaginionych

Sylwia Wysocka/PAP
Dodano: 04.07.2022
64837_42877236_42876957
Share
Udostępnij
6 osób zabitych, 9 rannych i 16 zaginionych – to najnowszy bilans katastrofy we włoskich Dolomitach, gdzie w niedzielę w masywie Marmolada oderwał się ogromny fragment lodowca i runął na wspinaczy. Ratownicy podkreślają, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie. Wśród zabitych zidentyfikowano dotąd trzech Włochów i obywatela Czech.
Ansa poinformowała, że wśród zaginionych są Włosi, Niemcy, Czesi i Rumuni.
 
Włoska agencja podała także, że identyfikacja ofiar jest bardzo trudna ze względu na stan ciał zmiażdżonych przez kawałki bloku lodu, który runął wraz z fragmentami skał w prędkością około 300 kilometrów na godzinę. W niektórych przypadkach potrzebne będą badania DNA.
 
Na parkingach, jak ustaliły miejscowe służby, stoi 16 samochodów, których właściciele nie wrócili ze wspinaczki. Rejestracje tych aut pomogą policji w ustaleniu pochodzenia ofiar i zaginionych.
 
Teren poszukiwań w miejscu, gdzie runął fragment lodowca, czyli serak, jest ogromny. Akcję ratunkową utrudnia ryzyko jego dalszego rozpadu z powodu wysokich temperatur.
 
Eksperci nie mają wątpliwości: przyczyną tragedii jest klimat, który wyrwał się spod kontroli – podkreśla w poniedziałek dziennik "La Repubblica".
 
"La Stampa" pisze w tytule relacji z Trydentu: "Piekło lodowca".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy