Reklama

Świat

Zełenski: atak rakietowy w obwodzie odeskim to celowy akt terroryzmu

PAP
Dodano: 01.07.2022
64799_42865314_42865272
Share
Udostępnij
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał rosyjski atak rakietowy na cywilną infrastrukturę w obwodzie odeskim celowym aktem terroryzmu przeciwko narodowi ukraińskiemu.
„Dziś armia rosyjska przeprowadziła kolejny brutalny atak rakietowy. To była ponaddźwiękowa przeciwokrętowa rakieta manewrująca. Trafiła w zwykły dom mieszkalny w obwodzie odeskim. Takie rakiety tworzono do niszczenia lotniskowców i innych wielkich okrętów wojennych” – powiedział Zełenski w piątek na wspólnym briefingu z premierem Norwegii Jonasem Gahrem Store.
 
Według Zełenskiego ten atak nie był przypadkowy. „To celowy atak rakietowy Rosji, terror Rosji przeciw – powiedzmy to wprost – naszym miastom i wioskom, przeciw naszym mieszkańcom, dorosłym i dzieciom” – oznajmił.
 
W nocy z czwartku na piątek doszło do rosyjskiego ataku rakietowego na wypoczynkową miejscowość Serhijiwka w obwodzie odeskim. Całkowicie zniszczony został ośmiopiętrowy blok mieszkalny i ośrodek wypoczynkowy. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy przekazała, że łącznie zginęło 21 osób. Informowano także o 38 rannych, w tym sześciorgu dzieciach.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy