Reklama

Świat

Ukraina: negocjacje ukraińsko-rosyjskie zaczną się później, strona ukraińska zmienia trasę

Anna Wróbel / PAP
Dodano: 27.02.2022
60441_27lu32
Share
Udostępnij
Zapowiedziane w niedzielę rozmowy ukraińsko-rosyjskie rozpoczną się za kilka godzin, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo zmieniono trasę dojazdu na granicę z Białorusią – poinformował ukraiński deputowany Fedir Wenisławski.

Grupa negocjacyjna potrzebuje więcej czasu na dojazd, niż oczekiwano – wyjaśnił deputowany, cytowany przez portal Ukraińska Prawda. "Pojechali oni trasą, jaka teraz nie stanowi zagrożenia dla życia i aby nie było znane miejsce ich pobytu" – powiedział Wenisławski.

Deputowany, który reprezentuje w parlamencie (Radzie Najwyższej) prezydencką frakcję Sługa Narodu, nie podał składu delegacji. Powołał się na względy bezpieczeństwa.

Na rozmowach obecni będą, jako obserwatorzy, przedstawiciele Białorusi – dodał.

Agencja Reutera poinformowała o rozpoczęciu rozmów w niedzielę po południu, krótko po tym, jak Wenisławski powiedział, że rozpoczną się one za kilka minut. Następnie MSZ Rosji powiadomiło, że uczestnicy rozmów dopiero docierają na miejsce negocjacji.

Kancelaria prezydenta Ukrainy informowała na Telegramie, że delegacja ukraińska spotka się z rosyjską bez warunków wstępnych na granicy ukraińsko-białoruskiej, w pobliżu rzeki Prypeć. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy