Reklama

Świat

Macron: Francja nie wdroży na razie sankcji wobec Wielkiej Brytanii w sprawie połowów ryb

Katarzyna Stańko/PAP
Dodano: 02.11.2021
57403_40731278_40731211
Share
Udostępnij
Francja nie wdroży w czasie trwania negocjacji z Wielką Brytanią zapowiadanych sankcji wobec tego kraju w sprawie połowów ryb, które miały wejść w życie od północy – poinformował w poniedziałek prezydent Emmanuel Macron na szczycie klimatycznym w Glasgow.
Macron postanowił nie wdrażać środków odwetowych wobec Wielkiej Brytanii, tzn. kontroli brytyjskich kutrów oraz blokady portów we Francji dla brytyjskich trawlerów, wskazując, że "następne godziny to ważne godziny w kwestii negocjacji".
 
Spotkanie z Brytyjczykami w sprawie licencji połowowych dla francuskich rybaków odbędzie się w czwartek – ogłosił Pałac Elizejski w poniedziałek, jednak na szczycie w Glasgow spodziewane są również rozmowy Macrona z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem.
 
"Piłka leży po stronie Wielkiej Brytanii, Komisja Europejska jest po naszej stronie" – zapewnił prezydent Francji dzień po tym, jak wysłał do władz brytyjskich tzw. protokół w sprawie deeskalacji sporu na temat połowu ryb między oboma krajami po brexicie.
 
Dyskusja dotycząca sporu o rybołówstwo "będzie kontynuowana" między Francją, Wielką Brytanią i Komisją Europejską – zapowiedział Macron. "Zrozumiałem, że Brytyjczycy wrócą do nas jutro z innymi propozycjami" – zakończył prezydent Francji.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy