Sport

PŚ w kajakarstwie – zwycięstwa Głazunowa, drugie miejsca Borowskiej i Stepuna

lic/ co/PAP
Dodano: 26.05.2024
Duisburg, Niemcy, 26.08.2023. Wiktor Głazunow w wyścigu finałowym C1 na 1000 m podczas kajakarskich mistrzostw świata w Duisburgu, 26 bm. Polak zajął 4. miejsce. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Kanadyjkarz Wiktor Głazunow wygrał jedynkę na 1000 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Drugie miejsca zajęli kajakarz Jakub Stepun oraz kanadyjkarka Dorota Borowska – oboje rywalizowali na 200 m.

Niedziela również okazała się udana dla biało-czerwonych – podczas przedpołudniowej sesji finałowej aż sześciokrotnie stawali na podium. W sobotę 14 polskich osad znalazło się w najlepszej trójce.

Najlepszy rezultat zanotował Głazunow rywalizujący w olimpijskiej konkurencji C1 1000 m. Reprezentant Polski wyraźnie, bo o 2,75 sekundy pokonał Niemca Davida Bauschke, a trzeci był Łukasz Witkowski.

Dorota Borowska do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo z Ukrainką

Czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Tokio Dorota Borowska do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo z Ukrainką Ludmiłą Luzan. Ostatecznie przegrała o zaledwie 0,13 s. Druga z Polek startujących w tej konkurencji Katarzyna Szperkiewicz była siódma.

Także na drugim miejscu finiszował Jakub Stepun w K1 200 m. Zawodnik AZS AWF Poznań przegrał tylko z Ukraińcem Oleksandrem Zajcewem o 0,03 sek.

Kajakarka Anna Puławska w jedynce na 500 m

Na najniższym stopniu podium stanęła kajakarka Anna Puławska w jedynce na 500 m. Również na trzeciej pozycji finiszowała dwójka kanadyjkowa na 1000 m Kacper Sieradzan, Adrian Kłos.

Po południu rozegrane zostaną cztery konkurencje jedynek na 5000 m.