Reklama

Poznaj region

W weekend powitanie lata w Beskidzie Niskim

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 19.06.2023
Świątkowa Mała. Drewniana cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła z 1762 r. Fot. Krzysztof Zajączkowski
Świątkowa Mała. Drewniana cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła z 1762 r. Fot. Krzysztof Zajączkowski
Share
Udostępnij

W sobotę i niedzielę, 24-25 czerwca w Rymanowie-Zdroju powitanie lata „Beskid Niski – Zaginiony świat! W otoczeniu pięknej przyrody odkrywanie magii Beskidu oraz Łemkowszczyzny.

W sobotę 24 czerwca z Rymanowa-Zdroju, skąd wypływają liczne mineralne źródła, wystartuje piesza wyprawa  Szlakiem łemkowskich dzwonków.  To propozycja w sam raz dla miłośników rajdów pieszych. Podczas 23-kilometrowej  wędrówki  będzie można wypatrzeć ślady dawnych domostw i życia ludzi na beskidzkich połoninach. Nie jest to jedyna propozycja dla aktywnych – w kolejnym dniu – w niedzielę 25 czerwca – wyruszy rajd rowerowy w 40-kilometrową trasę po beskidzkich ścieżkach.

Dla rodzin przygotowano 2-godzinne wycieczki w poszukiwaniu zaginionego świata po okolicznych szlakach spacerowych, podczas których w towarzystwie przewodników będzie można odszukać zaginiony świat Łemkowszcyzny. 

Powitanie lata w Beskidzie Niskim

Na lubiących stacjonarne, ale kreatywne rozrywki, czekają warsztaty na terenie zdroju: ozdoby z bibuły, czy wicie wianków. W niedzielę 25 czerwca przygoda z zieloną alchemią Beskidu Niskiego podczas warsztatów zielarskich.

W sobotni wieczór 24 czerwca Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna – organizator wydarzenia – zaprasza na koncert łemkowskiego folku w wykonaniu zespołu Serencza. Nie zabraknie opowieści o sobótkowych zwyczajach, a punktem kulminacyjnym sobotnich atrakcji będzie odtworzenie dawnych ludowych obyczajów i rozrywek podczas świętowania Sobótki. Jak na Beskid Niski przystało nie zabraknie naftowych zwyczajów sobótkowych, zwanych kropocze.

Szczegółowy program wydarzenia i informacje o zapisach na rajdy i warsztaty na stronie: https://podkarpackie.travel

Wydarzenie „Beskid Niski – Zaginiony świat” jest realizowane przez Podkarpacką Regionalną Organizacje Turystyczną w ramach zadania publicznego finansowanego przez Województwo Podkarpackie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy