Reklama

Poznaj region

Spacerkiem po Rzeszowie. Interaktywne spacerowniki

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 29.10.2023
Fot. Rzeszowskie Piwnice
Fot. Rzeszowskie Piwnice
Share
Udostępnij

Rzeszowskie Piwnice, organizator miejskich spacerów „Oko na miast” przygotowały trzy interaktywne spacerowniki, które bezpłatnie można ściągnąć na telefon lub tablet ze strony internetowej rzeszowskiepiwnice.pl.

Dzięki spacerownikom można na własną rękę odkrywać tajemnice Rzeszowa. Wśród dostępnych tematów są: „Tamten Rzeszów Kotuli”, „Rzeszowska moderna” i „10 miejsc – 10 zdjęć – niezliczone historie”.

Interaktywne spacery po Rzeszowie

Pierwszy spacerownik „Tamten Rzeszów Kotuli”, który odbył się w maju 2023 r., był też inauguracją tegorocznej edycji spacerów „Oko na Miasto” i nawiązywał do 40. rocznicy śmierci Franciszka Kotuli oraz legendarnej książki “Tamten Rzeszów Kotuli”. To właśnie ta publikacja była przewodnikiem po Rzeszowie, a jednocześnie pretekstem do odwiedzin miejsc, które zna niemal każdy mieszkaniec Rzeszowa. Autorem spacerownika jest Jakub Pawłowski.

Drugi spacerownik „Rzeszowska moderna” powstał na podstawie dwóch spacerów z 20 lipca i 17 sierpnia 2023 r. Te przyciągnęły nie tylko miłośników stylu modernistycznego w Rzeszowie, ale w ogóle fanów architektury i historii Rzeszowa okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz zagadnień Centralnego Okręgu Przemysłowego. Autorką spacerownika jest Karolina Chomiczewska.

Trzeci spacerownik „10 miejsce – 10 zdjęć – niezliczone historie” jest pochodną wędrówki ulicami Rzeszowa z 4 lipca 2023 r. Z założenia ma to być dość szerokie przejście ulicami i zakamarkami miasta, a głównym motywem spaceru i spacerownika są miejsca, zdjęcia i związane z nimi historie. Dzięki zawartym w spacerowniku archiwalnym fotografiom możemy prześledzić, jak zmieniło się miasto na przestrzeni wielu pokoleń. Autorem spacerownika jest Jakub Pawłowski.

Link do spacerowników: https://rzeszowskiepiwnice.pl/zwiedzanie/oko-na-miasto-spacerowniki/

Oko na miasto Europejski Rzeszów – spacery dziejami miasta  jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy