Reklama

Poznaj region

“Idzie Grześ przez wieś…” w skansenie w Kolbuszowej

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 28.07.2022
65345_grzes
Share
Udostępnij
W każdy czwartek sierpnia  od godz. 11.00 do 12.30 dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz ich rodziców przygotowano specjalne oprowadzanie po Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, zabawy i warsztaty. Podczas spacerów uczestnicy zaglądną do dawnej szkoły, żydowskiej karczmy, nowo otwartego leśnictwa, czy chłopskiej chałupy.
 
Szczegółowy program spotkań:
 
4 sierpnia – W dawnej szkole
W programie: opowieści o dawnym życiu wiejskich dzieci, zwiedzanie wystawy „Zabawka ludowa Stanisława Naroga” oraz szkoły z Trzebosi, zabawy podwórkowe, a także zajęcia z kaligrafii.
 
11 sierpnia – U żydowskich sąsiadów
W programie: opowieści o życiu Muśka i Melecha mieszkających niegdyś w karczmie z Hadli Kańczuckich, warsztaty tworzenia wycinanki żydowskiej.
 
18 sierpnia – Z wizytą u leśniczego
W programie: opowieści o życiu Halinki i Zdzisławy mieszkających niegdyś w leśniczówce z Zerwanki, spotkanie z leśnikiem oraz gry i zabawy o zwierzętach.
 
25 sierpnia – W chłopskiej chałupie
W programie: opowieści o dawnych sposobach dekorowania izby i kapliczki, zwiedzanie chałupy z Cierpisza oraz kapliczki ze Staniszewskiego, warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły oraz tworzenia papierowej wycinanki.
 
Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: recepcja@muzeumkolbuszowa.pl
 
Koszt: 8 zł/osoba (ta mała i ta duża) plus bilety wstępu do skansenu według cennika (15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, 42 zł – rodzinny, dzieci poniżej 7. roku życia – bezpłatnie, posiadacze Karty Dużej Rodziny – zniżka 50%).
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy