Reklama

Poznaj region

Siedlisko Janczar w Pstrągowej. Relaks w “małych Bieszczadach”

Materiał Partnera
Dodano: 10.07.2022
64557_janczar
Share
Udostępnij
Zaczęło się od stadniny, a właściwie… od trzech koni i pasji jeździectwa. Blisko 20 lat temu na malowniczych wzgórzach Pstrągowej w powiecie strzyżowskim powstało Siedlisko Janczar, które z biegiem lat urosło do rozmiarów ośrodka turystycznego, oferującego imprezy okolicznościowe, aktywny wypoczynek, noclegi, strefę SPA, od niedawna piwo z własnego browaru. Jak podkreślają właściciele, od początku działalności ważne było dla nich korzystanie z dobrodziejstw regionu oraz współpraca z lokalną społecznością.
 
– Pstrągowa to magiczna, urocza miejscowość. Mówi się o niej „małe Bieszczady”, ponieważ jest położona na rozdrożu pomiędzy Rzeszowem a Strzyżowem, tutejsze widoki i klimat są pięknym początkiem krajobrazu Bieszczadów i świetnym miejscem do relaksu oraz aktywnego wypoczynku – przyznaje Dawid Gątarski, właściciel Siedliska Janczar.
 
 
Fot. Tadeusz Poźniak
 
Ośrodek specjalizuje się w organizacji imprez okolicznościowych, głównie wesel, oraz aktywnego wypoczynku. Dysponuje dwiema salami weselnymi – klimatyczną karczmą mogącą pomieścić nawet 300 osób oraz okrągłą drewnianą chatą weselną (na 180 osób), która jest jedynym miejscem na Podkarpaciu do organizacji wesel w stylu rustykalnym i boho. To właśnie w tych wnętrzach swoje programy kręciły osoby znane z telewizji. Sławomir Zapała nagrywał tu teledysk do utworu „Weselny pyton” z Krzysztofem Ibiszem w roli głównej, zaś Izabela Janachowska odcinek popularnego programu „Wedding dream”. 
 
Wizytówką Siedliska Janczar jest ośrodek jeździecki, który dysponuje 25 końmi różnej rasy do nauki jazdy dla osób początkujących, jak i dla zaawansowanych. Organizowane są tu obozy jeździeckie i sportowe, kuligi i przejazdy bryczką oraz hipoterapia. W ramach aktywnego wypoczynku można skorzystać z nordic walkingu, paintballu, gier terenowych czy chodzenia po ogniu. Zewnętrzna strefa wodna pozwala na relaks w basenach, jaccuzi i saunie fińskiej. Różnorakość atrakcji i znakomita baza lokalowa z smacznym jedzeniem sprawiają, że firmy zamawiają tu szkolenia i imprezy integracyjne dla pracowników.
 
W Siedlisku ważne są również dzieci i młodzież w wieku szkolnym, dla których organizowane są wycieczki i zielone szkoły połączone z różnorakimi warsztatami edukacyjnymi, m.in. pszczelarskimi, pieczenia chleba i pierniczków, robienia kul musujących.

Browar rzemieślniczy w Pstrągowej

W 2020 roku w Pstrągowej otwarty został browar rzemieślniczy. Wytwarzane jest tu świeże, niepasteryzowane, naturalnie gazowane, niefiltrowane piwo: Pstrągowski Pils, Jeździeckie Orange Ale i  Furman IPA.

Pstrągowa to też popularny Festiwal Szarlotki – jedyne takie wydarzenie w formule pozwalającej na uczestnictwo w konkursie osobom prywatnym oraz kołom gospodyń wiejskich. Podczas festiwalu prezentowane są szarlotki w różnym wydaniu, a zwycięski przepis wybrany przez jury serwowany jest w Janczarze przez cały rok. Kolejna edycja odbędzie się 23 października br. Ośrodek od blisko dziesięciu lat chętnie odwiedzają myśliwi na corocznej biesiadzie myśliwskiej, podobnie jak fani Hondy, którzy co roku w maju organizują tu swój zlot. 
 
Do Siedliska Janczar coraz częściej zaglądają też turyści – przyciąga ich spokój, cisza, smaczne jedzenie i piękna przyroda, w otoczeniu której mogą korzystać z licznych udogodnień i atrakcji. Nie bez znaczenia jest też klimat, jaki tworzą właściciele i pracownicy.

Promocja Podkarpacia

– Od początku zakładaliśmy, że będziemy korzystać z dobrodziejstw regionu i współpracować z lokalną społecznością, a przez to wspierać i promować Podkarpacie. Większość naszych pracowników stanowią okoliczni mieszkańcy. Naszą chatę weselną zdobią serwety haftowane przez pstrągowskie gospodynie, zaś jako pamiątki sprzedajemy drewniane koniki wykonane przez tutejszego artystę – mówi Joanna Setlak – Gątarska.
 
– Oferujemy też chleb wypiekany z własnej mąki orkiszowej, uprawiamy dziką różę, z której robimy dżemy, nalewki, syropy i lemoniady, miód i pstrągi pozyskujemy od lokalnych dostawców, zaś wina z pstrągowskiej winnicy – dodaje Dawid Gątarski. – Cieszymy się z każdej pozytywnej opinii klientów. To najlepsza reklama dla Siedliska. Mamy nowe pomysły na jego rozwój i widzimy w nim duży potencjał. 
 
SIEDLISKO JANCZAR
HOTEL-KARCZMA-STADNINA-BROWAR 
38-121 Pstrągowa 815
tel. 17 277 94 04 wew. 25, 697 452 885
biuro@siedliskojanczar.pl
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy