Reklama

Ludzie

Order od Andrzeja Dudy na pogrzebie Tadeusza Ferenca

Alina Bosak
Dodano: 02.09.2022
66436_prezydyd
Share
Udostępnij
Podczas pogrzebu Tadeusza Ferenca w Katedrze Rzeszowskiej prezydent Polski Andrzej Duda nadał pośmiertnie wieloletniemu prezydentowi Rzeszowa, Order Odrodzenia Polski.
 
W piątek, 2 września, o godz. 13.00 w Rzeszowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Na ceremonię do Katedry przyjechał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Podczas niej przekazał rodzinie Zmarłego nadany pośmiertnie Tadeuszowi Ferencowi Order Odrodzenia Polski.
 
– Tydzień temu zakończyła się pewna epoka, coś co już nie wróci. Nie każdy potrafi poprowadzić sprawy publiczne tak, jak on. Zawsze na pierwszym miejscu były dla niego sprawy człowieka. Jego podstawowym dążeniem było, by miasto stawało się piękniejsze, przyjazne dla ludzi. Rzeczpospolita jest wdzięczna śp. Tadeuszowi Ferencowi za służbę. Dziękuje za wszystko, co Pan Prezydent zrobił dla Rzeszowa, Podkarpacia, dla ludzi – powiedział Andrzej Duda.
 
Order Odrodzenia Polski to jedno z najstarszych polskich państwowych odznaczeń cywilnych, nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z dnia 4 lutego 1921 jako najwyższe odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego. 
 
Po mszy św. kondukt żałobny udaje się na cmentarz Wilkowyja. W mieście należy spodziewać się utrudnień w ruchu do godz.17.
 
Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę wieczorem, 27 sierpnia 2022 r. Wybory na prezydenta Rzeszowa wygrywał pięciokrotnie. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy