Reklama

Ludzie

Nie żyje Jerzy Krzanowski, jeden z najbogatszych Polaków

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.06.2024
Jerzy Krzanowski. Fot. Darek Delmanowicz/PAP
Jerzy Krzanowski. Fot. Darek Delmanowicz/PAP
Share
Udostępnij

Nie żyje Jerzy Krzanowski, współzałożycieli firmy Nowy Styl – znanego w Polsce i w Europie producenta krzeseł. Zanany przedsiębiorca zaginął w czwartek rano w Krościenku Wyżnym k. Krosna, gdzie mieszkał.

Jerzego Krzanowskiego szukało kilkadziesiąt osób.  W czwartek po południu policjanci zostali powiadomieni przez rodzinę o zaginięciu biznesmena. Ten miał wyjść z domu w czwartek rano ubrany w krótkie spodenki oraz t-shirt i od tego czasu nie było z nim kontaktu.

Około godz. 1 w nocy ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Potwierdzono, że nieżyjący to zaginiony 54-latek – mówi podkom. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Nie podano przyczyn śmierci. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Nowy Styl – jeden z największych w Europie producentów mebli biurowych

Jerzy Krzanowski wraz z bratem Adamem w 1994 roku założyli firmę Nowy Styl. To jeden z największych w Europie producentów mebli biurowych. Obaj panowie byli stałymi bywalcami listy 100 najbogatszych Polaków Forbesa.

W 2022 r. ich majątek wyceniano na 1,4 mld zł. W 2023 r. – co było zaskoczeniem – mimo 840 mln zł majątku nie weszli do pierwszej setki najbogatszych Polaków. Powodem spadku mógł być kryzys na rynku nieruchomości oraz fakt, że bracia Krzanowscy okazali solidarność z Ukrainą i wyprowadzili firmę Nowy Styl z rynku rosyjskiego w 2022 r. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy