Reklama

Ludzie

Nie żyje Grzegorz Tereszkiewicz. Miał 45 lat

Aneta Gieroń
Dodano: 21.02.2024
Grzegorz Tereszkiewicz. Fot. Archiwum Urzędu Miasta Rzeszowa
Grzegorz Tereszkiewicz. Fot. Archiwum Urzędu Miasta Rzeszowa
Share
Udostępnij

Zmarł Grzegorz Tereszkiewicz, społecznik, aktywista, znany w Rzeszowie działacz na rzecz praw kobiet i społeczności LGBT. W 2021 roku zdiagnozowano u niego chłoniaka ośrodkowego układu nerwowego. Jak wspominał, postanowił, że się nie podda i natychmiast rozpoczął leczenie. Niestety, tę walkę przegrał 20 lutego w szpitalu w Łańcucie.

W przeszłości Grzegorz  Tereszkiewicz należał do Twojego Ruchu, partii założonej przez Janusza Palikota. Był szefem rzeszowskich struktur Twojego Ruchu. Z listy tej partii kandydował nawet do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

W 2015 roku został zastępcą pełnomocnika Kongresu Kobiet w Rzeszowie – był pierwszym w Polsce mężczyzną na takim stanowisku. 

Od 3 lat walczył z chorobą nowotworową

– Od zawsze starałem się pomagać innym potrzebującym. Nie sądziłem, że nadejdzie chwila, gdy to ja będę potrzebował tak ogromnego wsparcia innych – mówił w trakcie swojej trzyletniej walki z chorobą nowotworową.

Od wczoraj w mediach społecznościowych żegna go wielu rzeszowian. Wśród nich jest Marta Niewczas, z którą tworzył struktury Twojego Ruchu w Rzeszowie.

Jest coś co śmierci się opiera…To Pamięć, bo ona nie umiera. Żegnaj Grzesiu – napisała Niewczas.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy