Reklama

Lifestyle

Festiwal Zdrowia w Sercu Miasta

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 13.03.2013
2696_Festiwal_zdrowia
Share
Udostępnij
Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę (16-17 marca) w Galerii Rzeszów będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, a także dowiedzieć się więcej na temat zdrowego stylu życia. Porad medycznych będą udzielać również lekarze specjaliści. Najmłodsi będą mieć zapewnione miejsce, gdzie poprzez zabawę i różnego rodzaju konkursy będą się uczyć na temat zdrowia. To wszystko w ramach akcji społecznej „Festiwal Zdrowia w Sercu Miasta”.

Osoby, które w tych dniach, w godzinach od 10 do 18 odwiedzą Galerię Rzeszów, będą mieli okazją nieodpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia i w jednym miejscu poddać się kilku badaniom profilaktycznym, zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy we krwi, zawartość CO w wydychanym powietrzu, ocenić poziom ryzyka naczyniowo-sercowego, a także dowiedzieć się na temat zdrowego stylu życia.

Na poziomie -1 galerii ustawione będą stoiska pomiarowe, gdzie personel medyczny będzie wykonywał badania i edukował na temat profilaktyki: nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 1 i typu 2, otyłości i nadwagi, chorób układu oddechowego, raka szyjki macicy i raka piersi. Będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad medycznych u lekarzy specjalistów: internisty, diabetologa, ginekologa i pediatry. Do galerii warto wybrać się z dziećmi, ponieważ specjalnie dla najmłodszych uczestników Festiwalu w Sercu Miasta powstanie „Szpital Pluszowego Misia", gdzie pod opieką specjalistów, dietetyczek i pracowników medycznych, poprzez zabawę i konkursy plastyczne dzieci będą się uczyć na temat zdrowia. Jednocześnie w ramach akcji prowadzone będą warsztaty z podstawowej pierwszej pomocy i pokaz ratownictwa medycznego. Będą także konkursy dotyczące zdrowia, a dla zwycięzców upominki.

Do rekreacji ruchowej w każdej grupie wiekowej będzie zachęcał Klub chińskich sztuk walki „Nan Bei – Tygrys" i jego wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Wushu. Rzeszowianie będą mieli również okazję podziwiać utalentowanych zawodników Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ" w Rzeszowie.

Festiwal Zdrowia w Sercu Miasta organizowany jest przez Instytut Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z Galerią Rzeszów. Partnerzy merytoryczni festiwalu to: Szpital Wojewódzki nr 2 im. Świętej Jadwigi, Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży, Szpital Wojewódzki Specjalistyczny im. F. Chopina nr 1, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Rzeszowie, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Kształcenia Medycznego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy