Reklama

Lifestyle

Światowe sławy na konferencji ośrodka chirurgii oka w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 17.05.2016
27116_Kopia-osrodek-chirurgii-oka
Share
Udostępnij
Wybitni lekarze okuliści będą gośćmi konferencji „Nowoczesna okulistyka w codziennej praktyce", którą 21 maja z okazji obchodów 10-lecia organizuje Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Rzeszowie. 
 
Jubileuszowa konferencja nosi tytuł „Nowoczesna okulistyka w codziennej praktyce" i odbędzie się w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy k. Rzeszowa. Wypełniona jest wykładami wybitnych lekarzy okulistów, m.in. z Izraela i Stanów Zjednoczonych. Dwuczęściowy wykład pt. „Neurookulistyka dla praktykujących lekarzy” wygłosi dr Shlomo Dotan z Centrum Medycznego Hadassah w Jerozolimie. Na rzeszowskiej konferencji gościć będzie również prof. Joseph Frucht-Pery ze szpitala w Hadassah, który powie o infekcjach powierzchni oka.
 
Ze Stanów Zjednoczonych przyjedzie profesor Ferenc Kuhn, jeden z najwybitniejszych na świecie specjalistów w zakresie chorób siatkówki oraz urazów oka. Wygłosi wykład pt. „Aktualne możliwości chirurgii witreoretinalnej”.
 
Na temat jaskry i zasad kwalifikacji chorych do zabiegu operacyjnego mówić będzie prof. dr hab. n. med. Tomasz Żarnowski z Kliniki Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry Katedry Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
 
Ponadto w programie znalazły się wykłady: „Czy histereza rogówki jest odpowiedzią na zagadki dotyczące jaskry?" (OptoTech), „Praktyczne zastosowanie preparatów firmy Ofta w higienie brzegów powiek" (Ofta) oraz „Optymalne rozwiązania w zakresie soczewek wewnątrzgałkowych dla pacjentów z zaćmą" (Alcon). Na zakończenie odbędzie się dodatkowy wykład o nowatorskiej soczewce wewnątrzgałkowej, która znacząco może poprawić komfort życia u pacjentów z AMD i innymi chorobami plamki. Wygłosi go prof. Pavel Rozsival z Czech. 
 
Konferencja będzie okazją do przypomnienia historii Ośrodka Chirurgii Oka prof. Zagórskiego. Powie o niej lek. Klaudiusz Gerke, dyrektor rzeszowskiej placówki. Nie zabraknie również wystąpienia prof. Zbigniewa Zagórskiego

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Zagórskiego w Rzeszowie rozpoczął działalność medyczną w 2005 roku. Od tego czasu wykonano w nim 1750 komercyjnych i ponad 4400 refundowanych przez NFZ operacji usunięcia zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki, ponad 330 zabiegów witrektomii oraz ponad 1000 zabiegów przedniego odcinka oka. Ośrodek dysponuje najnowocześniejszym sprzętem okulistycznym i współpracuje z wybitnymi lekarzami specjalistami z całego świata.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy