Reklama

Lifestyle

Dzień Dawcy Szpiku. Zarejestruj się jako dawca. Możesz uratować komuś życie.

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 15.01.2013
1779_DKMS-Polska_logo
Share
Udostępnij
2,5-letnia Maja Pelc z Rzeszowa od kwietnia 2011 r. choruje na białaczkę. Leczenie Mai trwało 18 miesięcy. Niestety, jesienią choroba się nasiliła. Obecnie malutka Maja przebywa w szpitalu w Lublinie, gdzie jest przygotowywana do przeszczepienia szpiku.

Sytuacja osób oczekujących na swojego „bliźniaka genetycznego” jest w Polsce bardzo trudna. Co godzinę stawiana jest dramatyczna diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. A przecież każdy z nas może wpłynąć na poprawę sytuacji osób chorych. Zarejestruj się jako potencjalny dawca. Być może to Ty uratujesz życie Mai bądź innej osobie, która jest w podobnej sytuacji i czeka na dawcę.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (19-20 stycznia), w ramach Dnia Dawcy Szpiku dla Mai i Innych, potencjalni chętni będą mogli zarejestrować się jako dawcy. W sobotę, w godz. 10-16, w Szkole Podstawowej w Zaborowie, zaś w niedzielę, w tych samych godzinach, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2.
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza i oddaniu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Więcej informacji: www.dkms.pl, nr tel.: 22 331-01-47, email: fundacja@dkms.pl
Kontakt: Renata Rafa – Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, renata.rafa@dkms.pl, nr tel. 22 572-30-11
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy