Reklama

Lifestyle

Odtruwanie alkoholowe w domu – wygodna metoda na walkę z kacem

Artykuł sponsorowany
Dodano: 28.03.2023
72841_zdjecie_glowne-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Kac to popularne określenie na zespół dolegliwości, które pojawiają się po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu. Wiele osób szuka skutecznych sposobów na pozbycie się jego nieprzyjemnych objawów. Jednym z popularnych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów jest odtruwanie alkoholowe w domu. W przeszłości zabieg ten wykonywano wyłącznie w klinikach czy gabinetach lekarskich, jednak dziś z powodzeniem można je przeprowadzić w domowym zaciszu. Co warto wiedzieć na temat tej wygodnej metody walki z kacem? Jak przebiega ten zabieg i jakie korzyści przynosi? W artykule postaramy się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań!

Na czym polega zabieg odtruwania alkoholowego?

Zabieg odtruwania alkoholowego to prosta metoda, która wykorzystuje odpowiednio dobrane kroplówki dożylne. Zawierają one w swym składzie wodę i elektrolity, ale także witaminy, antyoksydanty oraz doraźne leki. Zadaniem tej odżywczej mieszanki jest redukcja wszystkich przyczyn stojących za rozwojem kaca. Dzięki odtruwaniu alkoholowemu możliwe jest przede wszystkim:
dogłębne nawodnienie organizmu;
przyspieszenie wypłukiwania z organizmu resztek alkoholu i jego metabolitów;
uzupełnienie niedoboru elektrolitów;
wyrównanie poziomu glukozy we krwi;
zneutralizowanie stresu oksydacyjnego;
uzupełnienie niedoboru witaminy C i witamin z grupy B;
przyspieszenie regeneracji układu nerwowego oraz wątroby;
uśmierzenie bólu głowy czy bólu brzucha;
powstrzymanie nudności i wymiotów;
złagodzenie trudności w zasypianiu.

Odtruwanie alkoholowe w domu jest w pełni bezpieczne

Część osób może mieć obawy, czy odtruwanie alkoholowe w domu jest bezpieczne. Przeprowadzenie tego zabiegu w domu pacjenta nie stanowi zagrożenia, o ile zostaną zachowane odpowiednie środki ostrożności. Specjaliści zgodnie twierdzą, że zabieg ten może być przeprowadzony w czystym, domowym środowisku, o ile zostaną zachowane wszystkie zasady antyseptyki i aseptyki.
 
 
Pierwszym i najważniejszym elementem jest wykorzystanie jednorazowych, sterylnych narzędzi. Lekarz lub ratownik medyczny powinien zdezynfekować zarówno swoje ręce, jak i skórę pacjenta, a następnie nałożyć jednorazowe rękawiczki. Dzięki temu można uniknąć potencjalnie niebezpiecznego zakażenia w miejscu wkłucia. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym zostanie przeprowadzony zabieg. Miejsce to powinno być czyste, suche i dobrze oświetlone.
Warto pamiętać, że odtrucie alkoholowe w domu powinno być przeprowadzone tylko i wyłącznie przez wykwalifikowaną osobę, która posiada niezbędne umiejętności i doświadczenie, a przede wszystkim kwalifikacje medyczne.

Odtruwanie alkoholowe w domu � gdzie wykonać ten zabieg?

Chcesz szybko pozbyć się objawów kaca, jednak nie wiesz, gdzie znaleźć pomoc? My wiemy! Zabieg odtruwania alkoholowego wykonasz skutecznie w KacDoktorze! To warszawska firma specjalizująca się od wielu lat w leczeniu nieprzyjemnych dolegliwości związanych z kacem. W jej szeregu pracują doświadczeni lekarze i ratownicy medyczni, którzy zadbają o Twój komfort i bezpieczeństwo.

Jak skorzystać z usług KacDoktora? To proste! Wystarczy, że przyjedziesz do nowoczesnego gabinetu zlokalizowanego w centrum miasta. Nie masz siły, czasu bądź możliwości, by zjawić się na wizycie? Żaden problem! KacDoktor wykonuje również zabieg odtruwania alkoholowego w domu pacjenta. Wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz internetowy, a specjalista przyjedzie pod wskazany adres nawet w 45 minut. Co więcej, usługa ta dostępna jest całodobowo w każdy dzień tygodnia.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy