Reklama

Lifestyle

Od środy płatny parking przy szpitalu na “górce” w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 28.02.2023
71984_sor
Share
Udostępnij
Od środy, 1 marca przez cały tydzień i całą dobę zapłacimy za samochód pozostawiony na parkingu Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Cena godzinnego postoju 3 zł. Zniżki i abonamenty będą dla pacjentów oraz pracowników szpitala. 
 
– To konieczne, ponieważ dziś z naszych miejsc parkingowych korzysta wiele osób, które nie przyjeżdżają do szpitala, a po prostu polują na darmowe parkingi w Rzeszowie, a skutek jest taki, że nasi pacjenci i osoby odwiedzające chorych na oddziałach nie mają gdzie zostawić samochodu – mówi Piotr Skworzec, dyrektor ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych KSW nr 2 w Rzeszowie.
 
Około 700 miejsc parkingowych znajdujących się na terenie należącym do szpitala zostało oddanych w zarząd firmie Apcoa Parking Poland, która jest również operatorem parkingów przy rzeszowskich galeriach, a także lotniska w Jasionce. Wygrała ona przetarg, który szpital ogłosił jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Zgodnie z warunkami przetargu zorganizuje ona system parkingowy (automaty, oznakowanie, tablice), a stawka za godzinę wyniesie 3 zł bez względu na liczbę godzin.
 
Będą też abonamenty. Dla pacjentów: 30-dniowy za 300 zł, 14-dniowy za 160 zł i 7-dniowy za 90 zł. Pracownicy chcący parkować przy szpitalu muszą wykupić pilota do szlabanów za 200 zł oraz zapłacić 1 zł za każdy dzień parkowania. Miesięczny abonament dla pracowników to 30 zł, 14-dniowy – 16 zł, a 7-dniowy – 9 zł. Kara za brak opłaty wyniesie 95 zł. 
 
Z opłat za parkowanie zwolnienie są osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i matki z dziećmi. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy