Reklama

Lifestyle

Oddział neurologiczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 01.08.2014
13927_neurologia_1
Share
Udostępnij
Po 6 latach przerwy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Szopena w Rzeszowie wraca neurologia. Na odnowionym oddziale, w klimatyzowanych salach znajduje się 23 łóżka. Remont kosztował ponad 2 miliony złotych.
 
Od  początku lat 50-tych szpital był kojarzony jako siedziba specjalistycznych oddziałów i kuźnia kadr dla innych szpitali w województwie. Od 1954 roku kojarzono go również z neurologią – mówi Witold Wiśniewski, dyrektor szpitala. – Jej pierwszy ordynator dr Jan Smoleński był również nauczycielem i wychowawcą wielu specjalistów, którzy podejmowali pracę i tworzyli nowe oddziały na terenie naszego województwa. 
Sześć lat temu decyzją poprzedniego dyrektora oddział neurologii został zamknięty, a lekarze i pozostali pracownicy znaleźli pracę w innych jednostkach. – Z biegiem lat brak neurologii na Szopena stawał się jednak coraz bardziej widoczny – tłumaczy dyrektor. – Podkarpacie jest regionem o najdłuższej w Polsce średniej życia mieszkańców, więc istnieje konieczność zapewnienia im pomocy w problemach związanych z wiekiem, w tym również w poważnym odsetku z problemami schorzeń neurologicznych.
 
Neurologia to także szansa dla pacjentów funkcjonującego w szpitalu Podkarpackiego Centrum Onkologii. Pacjenci leczeni z powodu nowotworów głowy i Centralnego Układu Nerwowego nie mieli bezpośredniego dostępu do konsultacji i leczenia neurologicznego, tak potrzebnego w trakcie terapii nowotworów. 
 
Oddział funkcjonuje od 1 lipca 2014 roku. Jest to trzeci taki oddział w Rzeszowie (pozostałe są w Rudnej małej i szpitali MSW). – Nie miałem żadnych problemów z kompletowaniem kadry, lekarze chcą pracować w szpitalu na Szopena, bo jest to jednostka specjalistyczna, w której wiele można się nauczyć – dodaje Witold Wiśniewski.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy