Reklama

Lifestyle

BCAA – co to takiego i jak wpływa na ciało sportowca?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 24.08.2022
66233_tyt2-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Na co dzień trenujesz na siłowni i chcesz zmaksymalizować efekty swoich nadludzkich wysiłków? A może potrzebujesz suplementacji, która wspomoże regenerację Twojego organizmu i jednocześnie przyśpieszy procesy budulcowe tkanki mięśniowej? W życiu sportowca (zarówno amatora, jak i profesjonalisty) aminokwasy odgrywają kluczową rolę. Przekonaj się, że w pewnych sytuacjach suplementacja aminokwasami i innymi odżywkami jest niezbędna, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Jeśli chcesz jak najszybciej zbudować dodatkową tkankę mięśniową, a same treningi i dieta nie przynoszą zadowalających efektów, możesz postawić na aminokwasy BCAA. Te są w 100% bezpieczne dla każdej osoby uprawiającej sport. Warunkiem jest jednak ich bezpieczne pochodzenie oraz stosowanie wyłącznie w połączeniu ze zdrową i zbilansowaną dietą. 
W przeciwnym razie sposób działania odżywek aminokwasowych BCCA będzie odwrotny do zamierzonego.

Aminokwasy – rodzaje i działanie

Na tę chwilę wyróżniamy kilka rodzajów aminokwasów, które odpowiadają za określone procesy w organizmie człowieka, szczególnie w przypadku sportowców. Podstawowe aminokwasy znane na rynku, to:
  • leucyna – wpływa na procesy syntezy białek, a więc odpowiada za regenerację tkanki mięśniowej oraz jej procesy antykataboliczne. Stosując suplementację z zawartością leucyny zyskasz pewność, że mięśnie będą rosnąć znacznie szybciej.
  • izoleucyna – odpowiada za powstawanie hemoglobiny, czyli reguluje poziom energii oraz cukru we krwi, a to wpływa na regenerację mięśni.
  • walina – pobudza organizm do działania i wpływa na prawidłowy wzrost masy mięśniowej. To świetne źródło energii przed treningiem.

Co daje suplementacja BCAA? Podpowiadamy!

Suplementacja BCAA pozwala na skuteczną poprawę poziomu wzrostu tkanki mięśniowej, ograniczenia powstawania tkanki tłuszczowej oraz poprawę procesów regeneracyjnych organizmu. Dostarczając aminokwasy do organizmu w formie suplementów wpłyniesz na prawidłowe działanie fizjologii ciała, pracę mięśni oraz zbudujesz wymarzoną sylwetkę znacznie szybciej niż Ci się wydaje. 

Ważną kwestią jest dawkowanie suplementów BCAA, które dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych z produktami dla sportowców. Specjaliści w dziedzinie sportu 
i suplementacji wskazują, że dzienna dawka BCAA nie powinna przekraczać 1 g proszku na 10 kilogramów masy ciała sportowca. Bezwzględnie pamiętaj o tym, aby nie przekraczać dziennej dawki BCAA i stosować suplement wyłącznie w połączeniu ze zbilansowaną dietą.

Kiedy przyjmować aminokwasy BCAA w formie suplementu?

Aminokwasy w formie suplementów warto przyjmować zawsze wtedy, kiedy chcesz zmaksymalizować efekty treningów na siłowni. Kiedy zależy Ci na maksymalnych przyrostach masy mięśniowej, koniecznie postaw na sprawdzone suplementy, które są bezpieczne w użyciu i nie wywołują żadnych reakcji ubocznych. BCAA możesz przyjmować zarówno przed treningiem, jak i po. Wszystko zależy od tego, jakie efekty ostatecznie chcesz osiągnąć i jak duże przyrosty masy mięśniowej są pożądane.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy