Reklama

Lifestyle

Testy na koronawirusa i możliwości, jakie dają w domowej diagnostyce

materiał partnera
Dodano: 14.04.2022
62536_pexels-polina-tankilevitch-3873177
Share
Udostępnij
Epidemia Covid-19 sprawiła, że bacznie obserwujemy, czy występują u nas i naszych najbliższych takie objawy jak podwyższona temperatura, kaszel albo utrata węchu i smaku. Jednak nawet ich brak nie oznacza wcale, że do zakażenia nie doszło. Czasem choroba może mieć nietypowy przebieg albo wcale nie dawać objawów. Jak zatem sprawdzić, czy nie zostaliśmy zakażeni?
 
Duże możliwości dają tutaj testy na koronawirusa dostępne do kupienia w aptece. Ich przeprowadzenie jest proste i intuicyjnie. Z powodzeniem więc wykonamy je samodzielnie we własnym domu.
 
Kiedy wykonywać testy na koronawirusa?
 
Sytuacji, w których wykonanie takiego testu jest zasadne, może być wiele. Przykładem są osoby, które często podróżują albo miały styczność z kimś, u kogo Covid-19 został już potwierdzony. Po testy na koronawirusa warto sięgnąć również wtedy, gdy wybieramy się z wizytą do osoby z grupy podwyższonego ryzyka – starszej albo schorowanej. Planując taką wizytę, warto wiedzieć, że jesteśmy zdrowi, i że nie stanowimy zagrożenia dla innych. Na wykonywanie testów często decydują się też osoby, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy, a także takie, które same są w grupie ryzyka w związku z wykonywaną pracą, gdzie mają styczność z wieloma ludźmi. Chcąc uniknąć zarażenia najbliższych, wykonują więc profilaktycznie co jakiś czas testy na koronawirusa.
 
Co dają takie testy?
 
Możliwość samodzielnego wykonywania testów w domu zdecydowanie ułatwia i przyspiesza diagnostykę. Aby upewnić się, że nie zostaliśmy zakażeni, nie trzeba już udawać się do placówki medycznej. Zamiast tego wystarczy zaopatrzyć się w wysokiej jakości testy na koronawirusa w aptece internetowej lub stacjonarnej. To wygodna alternatywa w czasach, kiedy ze względów epidemiologicznych dużo mówi się o potrzebie zachowania dystansu społecznego. Testy, które pochodzą od renomowanych producentów, gwarantują wysoką czułość. Co istotne, nie wchodzą w reakcje krzyżowe z antygenami innych wirusów w tym: RSV, czy wirusów grypy typu A i B.
 
Jak wykonać test na koronawirusa?
 
W celu poprawnego wykonania testu oraz uzyskania wiarygodnego wyniku przed badaniem konieczna jest dezynfekcja rąk. Test przeprowadzamy w miejscu sterylnym, aby nie doszło do przypadkowego zainfekowania próbki, co mogłoby zaburzyć wynik. Zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na ulotce pozwoli zrozumieć mechanizmem działania testu i wykonać go zgodnie z zaleceniami. Testy na koronawirusa można wykonywać niezależnie od pory dnia oraz spożywanych posiłków.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy