Reklama

Lifestyle

Aktywność fizyczna w domu – akcesoria, które pomogą Ci w ćwiczeniach

materiał partnera
Dodano: 21.03.2022
61352_pexels-elina-fairytale-3823117
Share
Udostępnij
Aby zachować sprawność, kondycję i zdrowie trzeba nie tylko pilnować diety i prawidłowego odżywiania, ale także regularnie wykonywać różnego rodzaju aktywności fizyczne. Nie trzeba od razu zapisywać się do miejscowego klubu siatkarskiego czy innego klubu sportowego. Nie trzeba również wydawać pieniędzy na karnety na siłownie. Wystarczy kawałek podłogi i mata do jogi lub inna mata do ćwiczeń, aby wygodnie i bezpiecznie wykonywać ćwiczenia w zaciszu domowym. Co pomoże w domowych aktywnościach?
 
Przypomnij sobie dziecięce zabawy
 
Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci nie potrafią usiąść w jednym miejscu i ciągle mają siłę na ruch. Grają w proste gry i zabawy wykorzystując proste przedmioty, które mają wokół siebie. Przypomnij sobie, jak beztrosko było całymi dniami skakać na skakance! Wykorzystaj skakankę również w dorosłym życiu i poćwicz na niej każdego dnia kilka minut. Rozruszasz swoje ciało i zaliczysz trening, który pomoże w spaleniu kalorii i poprawie kondycji. Natomiast odpowiednią sylwetkę może przynieść Ci zapomniane dawno hula-hop. Wzmocnisz mięśnie, ujędrnisz ciało, a także wykonasz masaż, jeśli zdecydujesz się na hula-hop ze specjalnymi wypustkami.
 
Wyciszenie i rozciągnięcie
 
Praca siedząca i brak ruchu powodują nie tylko złe samopoczucie, ale również bóle mięśni i stawów. Aby przeciwdziałać skurczom mięśni i innym nieprzyjemnym dolegliwościom, warto wykonywać w domu ćwiczenia rozciągające. W tym celu przyda się mata do jogi – dzięki niej możliwe jest wygodne ułożenie ciała na podłodze i wykonywanie ćwiczeń. Joga to doskonały pomysł dla osób, które nie tylko chcą rozluźnić swoje ciało, ale również wyciszyć się mentalnie. Mata do jogi sprawdzi się także podczas wykonywania innych ćwiczeń, np. do robienia brzuszków. Rozciągaj się regularnie każdego dnia, a szybko zauważysz poprawę nastroju i mniejsze bóle mięśni.
 
Siłownia w domu
 
Możesz urządzić w domu swoją małą, prywatną siłownię. Wyposaż się w różnej wielkości hantle, aby poprawić skuteczność swoich domowych ćwiczeń. Dzięki nim wzmocnisz ręce i poprawisz ich rzeźbę. Niektóre ćwiczenia z ciężarkami wygodniej będzie Ci wykonywać, kiedy będzie towarzyszyć Ci wygodna i miękka mata do jogi. Poza hantlami warto mieć pod ręką sprężyny rozporowe (ekspandery) lub gumy i taśmy, które pomogą w rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni.
Jak widzisz wcale nie musisz wychodzić z domu, aby uprawiać sport. Wystarczy odrobina chęci i odpowiednie akcesoria, a aktywność fizyczna stanie się przyjemnością!
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy