Reklama

Lifestyle

Jakie hantle do domowej siłowni?

materiał partnera
Dodano: 10.12.2021
58415_kelly-sikkema-izoaojvwham-unsplash-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Jednym z najbardziej praktycznych akcesoriów do ćwiczeń są niewątpliwie hantle. Z jednej strony nie zajmują zbyt wiele miejsca, z drugiej natomiast skutecznie rzeźbią zarówno damską, jak i męską sylwetkę. No ale które będą najlepsze do codziennych ćwiczeń? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.
Kto powinien sięgnąć po hantle do ćwiczeń?
Oczywiście nie trzeba od razu kupować pierwszych lepszych hantli do domowej siłowni. Można najpierw tego typu akcesoria przetestować. Dostępne są one na każdej siłowni i sali fitness. Podczas ćwiczeń warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj gryfu (rękojeści), równomierną dystrybucję wagi, a także możliwość wymiany poszczególnych odważników. Warto też przetestować hantle podczas różnych ćwiczeń – w tym między innymi nastawionych na pracę nad suchą masą mięśniową, wcięciem w talii, a także jędrnymi pośladkami. Chodzi bowiem o to, by znaleźć dla siebie najlepszą wersję. Co jednak najważniejsze w hantlach, na pewno znajdziesz model, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom. Przy ich użyciu mogą bowiem ćwiczyć zarówno młodsi, jak i starsi o bardziej i mniej rozwiniętej tężyźnie fizycznej.
Dlaczego warto kupić profesjonalne hantle?
Niektórzy twierdzą, że kupowanie profesjonalnych hantli nie ma sensu, bo można je stworzyć samodzielnie w domu. A tak naprawdę rolę hantli mogą pełnić butelki wody albo inne cięższe przedmioty. Nic bardziej mylnego. Hantle zostały stworzone w taki sposób, by umożliwiać ćwiczącym maksymalnie efektywny treningu. Ich optymalna waga i właściwe wyprofilowanie powoduje, że aktywność z nimi daje naprawdę szybkie rezultaty. Hantle dla początkujących przynoszą zauważalny wzrost siły już po 2-3 tygodniach systematycznych ćwiczeń. Zakładanie kolejnych krążków na hantle umożliwia też stałą i regularną progresję. A do tego profesjonalne hantle wcale nie są drogie i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Można je zatem schować do dowolnej szafy.
Jakie hantle do domowej siłowni?
Profesjonaliści do domowej siłowni polecają hantle bitumiczne. To modele zdecydowanie bardziej praktyczne niż żeliwne. Przede wszystkim nie mają ostrych zakończeń i nie są w stanie zniszczyć podłogi, na którą zbyt gwałtownie je odstawimy. Istotny jest też odpowiedni dobór wagi hantli. Przykładowo takie od 0,5 kg do 2 kg najlepiej nadają się do treningów fitness. Do typowego „wyciskania” należy natomiast wybrać modele o zdecydowanie większym ciężarze. Hantle prawdziwych strongmanów mają nawet 25 kilogramów. Jeżeli natomiast wykonujesz różne rodzaje ćwiczeń z hantlami, najlepsze będą te o regulowanym ciężarze, a zatem z dodatkowymi krążkami.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy