Reklama

Lifestyle

Jak wybrać najlepszy materac?

materiał partnera
Dodano: 22.09.2021
56536_materac-resizer-750q75
Share
Udostępnij
O jakości naszego snu decyduje nie tylko to, w jakich warunkach będziemy spać. Równie ważną rolę odgrywa to, na czym będziemy wypoczywać nocą. Największą wygodę gwarantuje idealnie dobrany materac. Podpowiadamy, czym powinien się cechować i jak kupić taki właśnie model materaca.
 
Dlaczego wybór materaca jest taki ważny?
Zbyt twardy lub za miękki materac nie tylko odbiera możliwość relaksu nocą. Jego niewłaściwy dobór może też stać się przyczyną:
 • bólów kręgosłupa i głowy;
 • nieprzyjemnego uczucia sztywności karku;
 • złego samopoczucia i braku energii zaraz po przebudzeniu;
 • drętwienia kończyn;
 • problemy z krążeniem objawiające się m.in. nieprzyjemnymi skurczami nóg.
O tym, że nasz materac został niewłaściwie dobrany mogą też świadczyć kłopoty z zaśnięciem czy częste wybudzenia spowodowane niewygodą. Ogólnie mówiąc konsekwencjami niewłaściwie dobranego materaca to problemy z obudzeniem się o właściwej porze; kłopoty z koncentracją, a także spadki i wahania nastroju.
 
Czym powinien charakteryzować się najlepszy materac?
Przede wszystkim musi być on dopasowany do potrzeb osoby, która ma na nim spać. Inne cechy będzie miał materac dla dziecka, które potrzebuje dobrego podparcia dla rozwijającego kręgosłupa, ale i posłania, jakie wytrzyma jego wszelkie przejawy aktywności. Inne atrybuty będzie posiadał natomiast materac dla seniora i osoby dorosłej, u których liczy się głównie wygoda i kwestie zdrowotne, a trwałość schodzi na dalszy plan. Po drugie powinien również pasować do rozmiaru łóżka. Chodzi tu o kwestie estetyczne, ale i komfort użytkowania. Idealny materac to również taki, który został wykonany z w miarę trwałego materiału. Dobrej jakości materac musi też kosztować. Jednak w cenę wliczone są wówczas: nasza satysfakcja, wygoda, ale i zdrowie. Wybierając materac idealny powinniśmy też zwrócić uwagę na pokrowiec. Dobrze jeśli będzie on zdejmowany i wykonany z tkaniny o antyalergicznych właściwościach.
 
Materac kieszeniowy – uniwersalne rozwiązanie dla każdego
Szukając materaca, który w 100% spełniałby wszystkie powyższe wymagania, swoją uwagę powinniśmy skierować na materace kieszeniowe. Co to takiego? To dobrze nam znany materac sprężynowy, ale w całkiem nowej odsłonie. Charakteryzuje go nowoczesna konstrukcja, która powoduje, że każda ze sprężyn tworzących podstawę materaca, zostaje zamknięta w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu zyskuje on zestaw całkiem nowych właściwości. Po pierwsze – idealnie dopasowuje się do naszego ciała. Po drugie – jest niezwykle cichy. Po trzecie – nawet przy długotrwałym użytkowaniu nie zapada się. I wreszcie rzecz niezwykle ważna – materace kieszeniowe sprężynowe świetnie sprawdzają się w łóżkach dwuosobowych, także w wypadku kiedy mamy do czynienia z różniącymi się od siebie gabarytami. Kieszeniowa konstrukcja zapobiega poruszaniu całego materaca w momencie, gdy któraś z osób wstanie lub zmieni swoją pozycję.
 
Jak wybrać dobry materac kieszeniowy?
Dobrym przykład takiego materaca kieszeniowego stanowi między innymi ten model od firmy Hilding  Materac Flamenco od Hilding na bazie sprężyn kieszeniowych (krolmateracy.pl)  . Jego najważniejsze cechy, jako materaca idealnego to:
 • doskonałe dopasowanie do kształtu ciała – dzięki wkładowi sprężynowemu typu mulitpocket;
 • wygoda i komfort wypoczynku – decyduje o tym zastosowane połączenie: pianki wysokoelastycznej i płyty lateksowej, co nadaje materacowi sprężystości i elastyczności;
 • antyalergiczny zdejmowany pokrowiec – który dodatkowo można prać w pralce;
 • zdolność odprowadzania wilgoci – dzięki czemu nasza skóra jest lepiej chroniona przed podrażnieniami oraz atakiem bakterii i innych drobnoustrojów;
 • wysoka odporność na odkształcenia – wpływa to również na jego trwałość.
Materac ten cechuje również świetny stosunek ceny do jakości oraz oferowanych właściwości. Jego niezwykle istotny atut stanowi też wielofunkcyjność. Jest to materac sprężynowy nowej generacji o uniwersalnej średniej twardości. Oznacza to, że można go z powodzeniem zastosować zarówno dbając o wygodę i potrzeby:
 • seniorów;
 • alergików i osób z wrażliwą skórą;
 • osób dorosłych – w tym par;
 • dzieci w starszym wieku szkolnym i młodzieży.
O tym, jak istotna jest odpowiednia twardość materaca, możecie poczytać w tym ciekawym poradniku . Znajdziecie w nim też wskazówki odnośnie tego, jak dobrać idealną twardość materaca. Materac Flamenco Hilding to także szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacznie poszerzają listę korzyści, jakie odniesiemy decydując się na jego zakup. Wśród nich można wymienić m.in. zdolność do utrzymania idealnej temperatury w czasie snu. To wpływa znacząco na jakość snu, ale również powoduje, że budzimy się wypoczęci i w dobrym nastroju.
 
Szukając materaca idealnego, musimy zwrócić uwagę na jego twardość, materiał wypełnienia, rodzaj pokrowca oraz właściwości, jakie oferuje dany model czy rodzaj materaca. Dzięki temu zapewnimy sobie wygodę i komfort w czasie snu. Łatwiej zadbamy też o potrzeby naszego kręgosłupa. W efekcie będziemy budzili się każdego ranka wypoczęci, zregenerowani, w dobrym nastroju oraz chętni do działania. Jeśli dodatkowo zadbamy o higienę snu z pewnością taki stan utrzyma się przez długi czas.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy