Reklama

Lifestyle

Od kwietnia Poradnia Onkologiczna w CM Medyk w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 29.03.2021
52980_onkologia
Share
Udostępnij
Od 1 kwietnia w przychodni CM Medyk przy al. Rejtana 53 oraz ul. Szopena 1 w Rzeszowie w Poradni Onkologicznej przyjmowani będą zarówno pacjenci w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatni. Do poradni nie jest wymagane skierowanie. Od poniedziałku do soboty przychodnia połączy pracę specjalistów z różnych dziedzin medycyny, dzięki czemu pacjent może zostać objęty kompleksową opieką krok po kroku – od diagnostyki, przez leczenie, aż po rehabilitację. 
 
W ostatnim roku w związku z COVID-19 i ograniczeniem dostępu do niektórych form diagnostyki i leczenia, a przede wszystkim strachem pacjentów przed zakażeniem koronawirusem, liczba nowotworów diagnozowanych zbyt późno stale rośnie. 
 
W okresie wprowadzonego minionej wiosny lockdownu wstrzymano profilaktykę. Ograniczono diagnostykę. Tylko w maju 2020 roku liczba wykonywanych mammografii spadła o 90 proc. a cytologii o 85-95 proc. Drastycznie spada też ilość wydawanych kart Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego! To, że nowotwory nie są wykrywane – nie wiąże się z tym, że problem zniknął. Chore osoby trafią na onkologię, kiedy będzie już na to za późno. 
 
CM MEDYK jak przyznaje chce pójść o krok dalej i umożliwić pacjentom dostęp do kompleksowej ścieżki diagnostyki począwszy od konsultacji lekarskich, leczenia, po rehabilitację. MEDYK Onkologia to miejsce, gdzie pacjent prowadzony jest „za rękę”. Ma się czuć komfortowo. 

Skład głównego zespołu medycznego tworzą doświadczeni lekarze:
 
prof. Bożenna Karczmarek-Borowska – specjalista onkologii klinicznej, specjalista radioterapii onkologicznej, konsultant wojewódzki 
ds. onkologii klinicznej
dr n. med. Jacek Pszeniczny – specjalista chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii ogólnej, konsultant wojewódzki ds. chirurgii onkologicznej
lek. Kamil Kuć – specjalista onkologii klinicznej, koordynator Oddziału Onkologicznego w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu
lek. Mirosław Kolbusz – specjalista radioterapii onkologicznej, specjalizujący się 
w  medycynie paliatywnej
 
Medyk Onkologię cechuje kompleksowość, dlatego też współpracujemy z psychologami, dietetykami, fizjoterapeutami i innymi specjalistami, którzy mogą wspomóc proces leczenia czy rehabilitacji. 
 
W ramach Medyk Onkologia funkcjonuje:
 
– Centrum Profilaktyczne (badania przesiewowe, diagnostyka),
– Centrum leczenia uzależnienia od tytoniu,
– Ośrodek leczenia otyłości,
– poradnie specjalistyczne,
– Rehabilitacja, 
– Hospicjum domowe,
a także Ośrodek Badań Klinicznych oraz Centrum Badawczo – Rozwojowe.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy