Reklama

Lifestyle

Kto i gdzie od 15 stycznia może rejestrować się na szczepienie na COVID-19

Aneta Gieroń
Dodano: 15.01.2021
52499_covid
Share
Udostępnij
Od piątku, 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia mogą rejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Od 22 stycznia, będą mogły robić to osoby, które skończyły 70 lat. Od 15 stycznia uruchomiony zostanie także formularz online zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie – w tym jednak przypadku na konkretną datę szczepienia przyjdzie nam jednak poczekać.
 
– Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację na konkretny termin szczepień dla osób powyżej 80. roku życia – mówi Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19.
 
Na konkretny termin mogą zarejestrować się od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat i od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Podczas rejestracji trzeba wybierać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji wystarczy numer PESEL.
 
Zarejestrować można się:
 
* przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989. Konsultant pomoże znaleźć dogodny termin oraz miejsce. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
* online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl. Aby skorzystać z e-Rejestracji, trzeba mieć Profil Zaufany. System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień. Będzie można też samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.
*w wybranym punkcie szczepień
 
Kiedy nadejdzie termin, trzeba będzie udać się do punktu szczepień. Tam odbędzie się kwalifikacja do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie trzeba więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.
 
Od 15 stycznia uruchomiony zostanie także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie.
 
 Po wypełnieniu formularzu, otrzymamy maila z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy rozpocznie rejestracja grupy wiekowej lub zawodowej osoby, która zgłosiła chęć zaszczepienia się. Dopiero wtedy będzie można zarejestrować się na konkretny termin.

To bardzo ważne, zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.
 
Nie ma żadnej przynależności do punktów szczepień ze względu na miejsce zameldowania. Można się zaszczepić w dowolnym punkcie w kraju. Dzień przed ustalonym terminem szczepienia osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy