Reklama

Lifestyle

Wyleciał pierwszy samolot z lotniska w Jasionce na Majorkę

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 26.06.2024
Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Share
Udostępnij

W środę, 26 czerwca z lotniska w Jasionce wystartował pierwszy samolot z Rzeszowa na Majorkę. Z kompletem pasażerów na pokładzie. To 15. w tym sezonie kierunek czarterowy z podrzeszowskiej Jasionki.

Loty na Majorkę, która słynie pięknych plaż, łagodnego klimatu, pięknej roślinności i… muzeum poświęconemu Fryderykowi Szopenowi, odbywają się co środę, a samolot czarterowany przez TUI Poland odlatuje o godzinie 9.25. Pierwszy rejs z Majorki przywitał na podrzeszowskim lotnisku tradycyjny salut wodny wykonany przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą. Na pokładzie pierwszego czarteru, operowanego Boeingiem 737-73S przez linie Buzz, znalazł się komplet pasażerów – 148 osób.

Tylko w pierwszych miesiącach 2024 roku już ponad 90 tys. osób poleciało czarterami

– Majorka to kolejny słoneczny kierunek, oczekiwany przez mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów. W tym roku w czarterach odprawiliśmy już ponad 90 tysięcy osób, co kilka lat temu nie zdarzało się nawet przez cały rok – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

– Inauguracja tych połączeń czarterowych to ważne wydarzenie nie tylko dla lotniska, ale również dla TUI. Sezon Lato 2024 to podwojenie naszej oferty z wylotem z Rzeszowa, a kolejne lata przyniosą dalsze wzrosty, widzimy to po ogromnym popycie na naszą ofertę – dodaje Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.

Majorka jest trzecim tegorocznym debiutem z Jasionki, po Alicante i Izmirze. W tym sezonie z podrzeszowskiego lotniska można polecieć bezpośrednio w 28 kierunkach, do 15 krajów: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry oraz Włoch, Chorwacji, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także nad polskie morze. Obecnie, w sezonie letnim, obsługiwane są wszystkie kierunki.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy