Reklama

Lifestyle

Świątecznie oświetlony Rzeszów już od piątku

Aneta Gieroń
Dodano: 28.11.2023
Rynek w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Rynek w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

W piątek, 1 grudnia na ulicach Rzeszowa rozbłysną świąteczne dekoracje świetlne. I jeśli utrzyma się zimowa pogoda, stworzą prawdziwie bożonarodzeniowy klimat. Będzie ich jednak zdecydowanie mniej niż w latach poprzednich – pojawią w najbliższej okolicy Rynku i ulicy 3 Maja.  

Największą atrakcją będzie pewnie prawie 17-metrowa choinka ustawiona na rzeszowskim Rynku, ozdobiona srebrnymi, turkusowymi i błękitnymi bombkami – oświetlona ponad 34 tysiącami ledów. Będą też świetlne filiżanki, którymi będzie można się przejechać.

Mniej pieniędzy na świąteczne oświetlenie Rzeszowa

– W tamtym roku na świąteczne oświetlenie ulic przeznaczyliśmy 1,4 mln zł. Teraz rezerwowaliśmy kwotę o połowę niższą – 700 tys. zł, chcąc za nią udekorować Rynek, ul. 3 Maja, plac Farny i ul. Kościuszki i Matejki – mówi Artur Gernard z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – W przetargu udało się jednak uzyskać kwotę niższą niż zakładana, czyli 490 tys. zł.

Oświetlone zostaną ulice dochodzące do Rynku: Mickiewicza, Kościuszki, plac Farny, Matejki, Sokoła, Słowackiego i część Jagiellońskiej – do skrzyżowania z ul. Lisa-Kuli. Na ul. 3 Maja stanie też ozdobne igloo, przy którym pojawią się choinki. W ten sposób całe spacerowe centrum zostanie spójnie udekorowane. Ominięta będzie jedynie ul. Grunwaldzka, na której trwa remont.

Świąteczne iluminacje rozbłysną 1 grudnia i będą świecić do końca stycznia 2024 roku.  

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy